Skocz do zawartości
Forum

Kwas foliowy i witaminy w ciąży


Gość magda0

Rekomendowane odpowiedzi

Kobiety w ciąży powinny przyjmować od 0,4 mg do 1,0 mg kwasu foliowego dziennie. Nie jest znana toksyczna dawka kwasu foliowego, ale raczej nie powinno się przekraczać 1500 mikogramów, czyli 1,5 mg. Zbyt duża dawka tej witaminy może powodować utratę apetytu, nudności czy wzdęcia. Najlepiej jeśli skonsultujesz się z lekarzem, on najlepiej będzie wiedział ile tego cennego składnika potrzebuje twoje dziecko.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Dziękuje za poruszenie tego tematu. Interesuje się nim, ponieważ sama jestem w ciąży. Jest to moja pierwsza ciąża i chciałabym by wszystko przebiegło bez komplikacji i problemów. Czytam teraz dużo na temat rozwoju dziecka i potrzebnych do tego składników odżywczych. Kwas foliowy zaleca się brać do 12 tygodnia. Czytałam, że optymalna dawka kwasu foliowego to 0,4mg na dobę. Inną dawkę powinny profilaktycznie zażywać kobiety, które już urodziły jedno dziecko z wada cewki nerwowej. Wskazane jest by brały 5mg na dobę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam! Rzeczywiście odpowiednia dawka kwasu foliowego jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju płodu i zaleca się, by kobiety, które planują zajść w ciążę, przyjmowały go już na pewien okres wcześniej. Niedobór kwas foliowego w organizmie można także uzupełniać naturalnymi produktami, do których należą: warzywa o zielonych liściach, wątroba, nerki, drożdże, orzechy ziemne, morele.
Dobrym źródłem kwasu foliowego są także warzywa i owoce bogate również w witaminę C np.: pomarańcze, brukselka, kapusta włoska oraz warzywa i owoce będące źródłem beta-karotenu

Odnośnik do komentarza
Gość astralka

Wg wielu lekarzy kobiety w wieku rozrodczym powinny przyjmować kwas foliowy przez cały czas. Ja zaczęłam go brać na 3 miesiące zanim zaczęliśmy się starać o dziecko, tylko nie biorę zwykłego kwasu foliowego, bo boję się, ze mogłabym go nie przyswajać (podobno co druga kobieta ma z tym problem, ale o tym nie wiem, bo badań się chyba nie robi). Lepsza jest w takim wypadku metafolina, czyli gotowa już do wykorzystania forma kwasu foliowego, z którą już organizm nie musi nic robić, poza oczywiście korzystaniem z niej ;) Czy któraś z Was brała metafolinę?

Odnośnik do komentarza

Lekarz mi mówił że jeszcze w okresie planowanie ciazy i w pierwszych tygodniach przynajmniej warto brac kwasy Omega3. W aptece mi polecili preparat PREGNA 250 DHA podobno najlepszy. Ten kwas podobno wpływa na odpowiedni rozwój mózgu dzieciątka

Odnośnik do komentarza

mój ginekolog żelaza nie zalecał brac, nie mam anemii i zelazo mogło by u mnie spowodować nawet cukrzycę ciążową, żebym nie musiała brać wielu tabletek róznych to biorę mama dha premium, mam tam i kwas foliowy, dha, magnez który też warto brać bo przeciwdziała skurczom i też troche uspokajająco działa

Odnośnik do komentarza
Gość dermanka

Kobieta planująca ciążę powinna już przyjmować kwas foliowy, w pierwszych tygodniach ciąży kształtuje się cewa nerwowa a kwas foliowy zapobiega jej poważnym wadom . Dobrze brać mama dha premium , tam w składzie oprócz kw. foliowego, są kwasy dha, jod i wit.D, krótki ale za to bardzo dobry skład.

Odnośnik do komentarza

Ja jak byłam w ciąży to na samym początku brałam kwas foliowy, bo tak zalecił mi mój ginekolog, gdy zobaczyłam upragnione dwie kreski zaczęłam brać mam dha premium. Lekarz powiedział, że jego zdaniem są najlepsze na rynku bo mają odpowiednie ilości witamin, których nie dostarczę z pożywieniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Laura31ipol

Ja jeszcze przed zajściem w ciąże zaczęłam się suplementowac ale nie tylko kwasem foliowym, bo wyszły mi tez niedobory magnezu i jodu, wiec znalazłam suplement mamę dha, która ma to wszystko i potem zostałam przy niej cała ciąże i wyniki były wzorowe a maluszek urodził się zdrowy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...