Skocz do zawartości
Forum

Jak wygląda brzuch po porodzie?


Gość zuzannan

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dopiero na początku ciąży i mój brzuszek jeszcze nie jest zbyt widoczyny. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że będzie dużo większy. I tego właśnie dotyczy moje pytanie. Jak wygląda taki brzuch po porodzie? Przecież skóra się bardzo rozciąga i co się z nią potem dzieje? Chodzi mi dokładnie o to, jak to wygląda. Przez jak długi czas brzuch powraca do normy i czy można coś zrobić, żeby rozstępy były mniejsze i w ogóle, żeby to szybciej sie wygładziło?
Chętnie skorzystam z rad już doświadczonych kobiet, które wiedzą, co jest najskuteczniejsze. Czekam na odpowiedzi, trzymajcie się cieplutko.

Odnośnik do komentarza

Mnie się wydaje, że brzuszek po porodzie to indywidualna sprawa każdej kobiety. Wszystko zależy od tego, ile przyszła mam przytyła w ciąży. Moja znajoma przytyła tylko 5 kg i dwa tygodnie po porodzie wyglądała, jak wcześniej. Powiedziała, że schudła, bo karmiła piersią i to zeszło samo. Ona to pewnie jakiś wyjątek. Podejrzewam, że większość kobiet po porodzie intensywnie ćwiczy. Na rozstępy to sama nie mam pomysłu...Może ktoś wie, co jest na nie najlepsze?

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja też już w trakcie ciąży martwiłam się o brzuszek i rozstępy po porodzie. I mama podsuneła mi taki domowy sposób... Postanowiłam spróbować. Otóż w trakcie ciąży, gdy brzuszek już zaczyna rosnąć należy go smarować przed snem masłem. Wtedy skóra jest dobrze odżywiona i przez to rozstępy będą niewielkie jeśli w ogóle. W moim przypadku naprawdę zdało to egzamin, także polecam. Jeśli chodzi o wygląd brzuszka po porodzie to cóż... taki flaczek jest na początku, ale wystarczy zdrowa dieta, karmienie piersią i możę drobne ćwiczenia. Niestety po porodzie bolał mnie troszkę brzuch przez jakieś dwa tygodnie, więc nie mogłam rozpocząć ćwiczeń od razu, ale zabrałam się za to jak tylko poczułam się lepiej. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Jeśli odpowiednio zadba się o skórę brzucha od wczesnych dni ciąży, łatwiej będzie o powrót do stanu sprzed zajścia w ciążę. Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie brzucha. Należy stosować odpowiednie kremy oraz olejki nawilżające. Takie zabiegi pomogą uchronić lub w znacznej mierze ograniczyć szpecące rozstępy. Skóra brzucha ulega znacznemu rozciągnięciu. Powrót do stanu sprzed porodu jest indywidualną sprawą każdej kobiety. Po porodzie następuje zwykle utrata wagi, co pomaga w likwidacji fałdu skórnego. Pomocne mogą okazać się również ćwiczenia na mięśnie brzucha wdrożone, w miarę możliwości, jak najszybciej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...