Skocz do zawartości
Forum

Dyskomfort po porodzie i luźna pochwa


Gość Łucjay

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
jestem 5 tygodni po porodzie i 2 dni temu próbowaliśmy z mężem rozpocząć ponownie współżycie, ale to była totalna klapa:((
Jestem załamana! Prawie nic nie czułam, nie bolało mnie, ale też nie czułam żadnej przyjemności - nic. Miałam taką luźną pochwę, mój mąż też niewiele czuł i... nic z tego nie wyszło:(
Czy tak już będzie zawsze? To mój pierwszy poród, nie byłam nacinana, ale miałam dużo krwawiących nacięci i dwa szwy na zewnątrz. Może jest jeszcze za wsześnie na współżycie?

Odnośnik do komentarza

Pochwa to mięsień, który się rozciąga w trakcie ciąży i porodu i trzeba dać mu trochę na czasu na powrócenie do normalnych rozmiarów po porodzie. Nie nastąpi to tak nagle. W dodatku raczej nie wróci ona do rozmiarów sprzed ciąży i porodu, ale na pewno nie będziesz odczuwała "luźnej pochwy" i będziecie z mężem zadowoleni. Możesz też wykonywać ćwiczenia Kegla, ale tak czy inaczej to zajmie troszkę czasu. Cierpliwości i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Objaw rozciągnięcia pochwy występuje u wszystkich kobiet, które rodziły naturalnie. Powrócenie do stanu sprzed porodu bywa bardzo często nieosiągalne. Okres rekonwalescencji jest sprawą indywidualną dla każdego organizmu. Proces ten może przyspieszyć ćwiczenie mięśni Kegla. Dla zwiększenia doznań podczas stosunku warto poszukać nowych pozycji, które będą bardziej stymulujące dla obojga partnerów. Jeżeli dyskomfort pozostaje pomimo wszystko można zawsze skorzystać z zabiegu chirurgii estetycznej jakim jest plastyka pochwy. Zabieg ten jest odradzany jeśli planujesz kolejne ciąże.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...