Skocz do zawartości
Forum

Test ciążowy


Gość daria8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zacznę od tego, że 2 miesiące temu odłożyłam tabletki antykoncepcyjne i mam nieregularny okres. Tydzień temu kochałam się z mężem, to był 14 dzień cyklu. Pojutrze wyjeżdżamy na spóźniony urlop, gdzie pewnie będzie mnóstwo imprez. Dlatego chciałabym wiedzieć, czy nie jestem w ciąży. Kiedy mogę zrobić test? Czy jeśli zrobię to dzisiaj wynik będzie poprawny? Muszę to wiedzieć, bo inaczej nie będę spokojna i cały odpoczynek zmarnuje na zamartwianie się.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mi też bardzo zależy na zajściu w ciążę. Już tyle razy sama wykonywałam test. Żeby określić czy już jesteś w ciąży musisz poczekać minimum 10 dni. Choć najbardziej pewny wynik uzyskasz dnia 14. Zresztą, jak kupisz test ciążowy, przeczytaj ulotkę od producenta. Z niej się wszystkiego dowiesz. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Ja bym była ostrożna, z takimi rzeczami nie ma żartów. Na test rzeczywiście jest za wcześnie, więc radziłabym odpuścić lub mocno ograniczyć spożycie alkoholu na urlopie. A po powrocie zrób test, najlepiej z krwi, o ile wcześniej nie pojawi się krwawienie. I nie stresuj się, bo to źle wpływa na cykl - okres się przesunie, a ty będziesz się tylko niepotrzebnie zamartwiać.

Odnośnik do komentarza

Tydzień czasu to za mało, żeby zrobić test. Nawet jeśli do zapłodnienia doszło twój organizm jeszcze nie produkuje odpowiedniej ilości hormonu HCG i test nie wykryje go. Test nie jest aż tak czuły. Jeśli starasz się o dziecko to zrezygnuj z bardzo hucznych imprez. Dbaj o siebie, inaczej może do ciąży nie dojść lub ciąża może być zagrożona. Pamiętaj o kwasie foliowym! Miłego odpoczynku!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...