Skocz do zawartości
Forum

Bóle podbrzusza na początku ciąży


Gość genowefa2

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w ciąży, to już 5 tydzień. Strasznie się cieszę, a mąż to chyba jeszcze bardziej. To nasze pierwsze dziecko, czuję, że to będzie chłopiec. Jest tylko jeden problem. Od tygodnia czuję bóle w podbrzuszu. Nie są zbyt silne, pojawiają się kilka razy dziennie. Czy to przez powiekszającą się macicę i nie ma się czym martwić (gdzieś to przeczytałam)? A może to jednak poważne i mojemu dziecku coś grozi? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Wizytę u ginekologa mam dopiero za 5 dni.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Bóle w podbrzuszu w pierwszych miesiącach ciąży są raczej normalne. Więzadła trzymające macice muszą się rozciągnąć. Poza tym zaczynają uciskać inne narządy leżące w pobliżu. Mogą pojawić się lekkie skurcze macicy. Choć one nie powinny boleć. Ból, który powinien cię zaniepokoić to regularne, bolesne skurcze. Mimo wszystko, jeżeli odczuwasz jakikolwiek ból, powinnaś udać się do ginekologa. W ciąży musisz szczególnie o siebie zadbać i wsłuchać się sygnały wysyłane przez twój organizm. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli bólom nie towarzyszy plamienie bądź krwawienie, to raczej nie są niczym groźnym. Jednak jeśli jesteś niespokojna, albo bóle są coraz bardziej intensywne, udaj się do lekarza - powinnaś być przyjęta poza kolejką. Ewentualnie zadzwoń do ginekologa i poradź się, co masz robić w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

A nie możesz przyspieszyć wizyty? Ja jeszcze nie rodziłam. Na razie staramy się z mężem o dzieciaczka, ale chyba bym się bardzo zaniepokoiła takimi objawami. Zazdroszczę powiększającego się brzuszka. Ja już staram się od roku i na razie niestety musimy dalej czekać. Skonsultuj się jak najszybciej z lekarzem. Lepiej dmuchać na zimne, niż coś zaniedbać. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...