Forum Ciąża i dziecko

Leki a ADHD

~fryderyk9

~fryderyk9

Witam,
czy ktoś mógłby mi doradzić, jakie preparaty ziołowe można stosować w leczeniu ADHD. Biorę środki farmakologiczne przepisane przez lekarza, ale chciałbym wspomóc moje leczenie przez zastosowanie jakiś herbatek z ziół.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~DoctorQuinn

~DoctorQuinn

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

Witaj!
Istnieje wiele metod, które mogą pomóc w farmakologicznym leczeniu ADHD. Trzeba jednak pamiętać, że mają one tylko zastosowanie wspomagające. Wśród nich wyróżniamy:
- tran i inne oleje pozyskiwane z ryb naturalnie zwiększają koncentrację i umożliwiają skupienie uwagi na dłużej,
- wyciąg z kory sosny. Naturalnie łagodzi on objawy nadpobudliwości,
- ziołowe herbatki zawierające miłorząb japoński poprawiają krążenie, a także usprawniają transport krwi do mózgu,
Większość suplementów i ziół potrzebuje czasu, aby ich działanie na objawy ADHD zaczęło być widoczne. Może to trwać nawet dwa miesiące. Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać.
- ziołowe herbatki zawierające rumianek, melisę czy walerianę.

~dominik83

~dominik83

Skoro ADHD to problem z nadpobudliwością psychoruchową to na pewno w walce z chorobą pomogą wszelkiego rodzaju zioła uspokajające, które będą wyciszały organizm. Proponowałbym melisę lub rumianek. Poza tym warto też zacząć ćwiczyć swoją koncentrację, aby wspomóc leczenie. Samo przyjmowanie leków nie zawsze jest skuteczne. Powodzenia.

~gertrudajz

~gertrudajz

Cześć Fryderyku. Leczenie ADHD można wspomóc naparem z liści melisy. Kto cierpi na nadpobudliowość i towarzyszy mu uczucie niepokoju, powinien pić melisę. Należy jedną łyżkę stołową ziół zalać jedną szklanką wrzątku. Potem trzeba odstawić pod przykryciem do naciągnięcia na 15 minut. Pić 3-4 razy dziennie po pół szklanki.

Przy nadmiernej pobudliwości i zmienności nastrojów bardzo skuteczny jest też napar z szyszek chmielu. Trzeba jedną łyżkę stołową szyszek zalać jedną szklanką wrzątku. Odstawić pod przykryciem na 15 minut. Przecedzić i pić trzy razy dziennie po 1/3 szklanki.