Skocz do zawartości
Forum

Pozytywny wynik testu ciążowego a badanie USG


Gość monika18

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat. 11.12.2009 r. byłam w ciąży i poroniłam, dwa dni temu zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny, dzisiaj byłam u ginekologa i na badaniu USG nie wykrył ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 13.05.2010 i trwała około 5 dni. Lekarz dał mi skierowanie na badanie krwi BHCG. Przy badaniu stwierdził, że są małe ilości lekko brązowego (prawie aż przezroczystego) śluzu.

Bardzo się boję, ponieważ raz już poroniłam. Po wizycie zrobiłam drugi test (dzisiaj) i on także wyszedł pozytywny. Czy możliwe, że było za wcześnie, żeby stwierdzić ciążę? Czy gdy lekarz robił mi dopochwowe badanie USG zobaczyłby ciążę pozamaciczną, jezeli taka by była? Na dodatek pobolewa mnie kręgosłup, czy to normalne? Bardzo się boję.

Proszę o pilną odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Ciężko stwierdzić, czy lekarz miał możliwość stwierdzenia ciąży pozamacicznej. Zależy to od jej umiejscowienia. Zdarza się też niedopatrzenie ciąży przez lekarza, nawet zupełnie prawidłowej. Fałszywie dodatnie wyniki testów ciążowych mogą się zdarzyć na przykład przy hormonalnie czynnej torbieli jajnika. Może to być również ciąża pozamaciczna nie stwierdzona przez lekarza. Brązowy śluz może być oznaką między innymi zaburzeń hormonalnych a także nadżerki, polipa, torbieli czy endometriozy. Zaufaj swojemu lekarzowi. Zrób test z krwi oraz z wynikiem udaj się na konsultację.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...