Forum Ciąża i dziecko

Łysienie poporodowe a preparaty witaminowe

~Ziajka

~Ziajka

Hej miesiąc temu urodziłam swojego synka. I od tego czasu mam straszny problem z włosami. Ciągle wypadają, to są garści włosów, codziennie. Mój lekarz mówi że to przejściowe ale to już trwa miesiąc i zaczynają być widoczne prześwity między włosami. Czy jak karmię piersią mogę brać jakieś preparaty na włosy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Brawurka

Brawurka

Najlepiej byłoby zapytać się lekarza, bo jesli karmisz piersią to istnieje ryzyko że coś może się przedostać do pokarmu.

96601 brawurka Kobieta, 34 lata, Lubelskie
~ikosza

~ikosza

mam ten sam problem, a nie karmie piersia i najlepsze witaminy nie pomagaja boję się.. co robić?? od porodu minęły 3 mieś..byłam u dermatologa i robialma badania kamerką bo bałam się że to jakieś androgenowe ( u mnie w rodzinie nikt nie ma tego tupu schorzen ) nie wiem co sie dzieje, tarczyca ok, wyniki ok, nie wiem czy wkrecam sobie czy co :( jestem załamana, zamiast cieszyc sie macierzynstwem przegladam sie w lustrach i wriuje...

załamana1108

załamana1108

Miałam tak samo mniej więcej 2-3 miesiące po porodzie (karmiłam piersią) nie brałam żadnych witamin,samo przeszło,wypadło to co w ciąży nie wypadło i wszystko wróciło do normy, Ale zawsze warto skonsultować to z lekarzem.

106875 zalamana1108 Kobieta, 35 lat, okolice Krakowa
~Laurani

~Laurani

Hej już nie mogę czytać, ze to wypada to co w ciąży nie wypadło i to co teraz miało wypaść, gdyby tak było nie miałabym łysych prześwitów. To jest koszmar widać skórę, a tych odrastających jest niewiele. Ech ... Wszędzie ich pełno aż mi wstyd

~Sylwiaaa123

~Sylwiaaa123

Jeśli karmisz skonsultuj sie z lekarzem, powie ci czego w trakcie brać lub stosować nie możesz. Zadbaj o swoją dietę, dziecko wyciaga z ciebie mnostwo witamin, warto je uzupelnić, możesz też wykonać podstawowe badania krwi i tsh z przeciwciałami.