Forum Ciąża i dziecko

Żele plemnikobójcze

~kimino

~kimino

Witam, dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne ze względu na ich liczne skutki uboczne. Od tego czasu stosujemy z partnerem prezerwatywę. Wciąż jednak szukamy dodatkowej metody antykoncepcji, dzięki której będziemy mogli spać spokojnie i stosować ją razem z prezerwatywą. Kilka dni temu natknęłam się na żel plemnikobójczy o nazwie Contragel. Razem z partnerem poważnie zastanawiamy się, czy nie powinniśmy zacząć go stosować. Czy jest on warty polecenia? Jakie są jego skutki uboczne? Czy będziemy mogli stosować go z prezerwatywą bez możliwości jej uszkodzenia? Czy na polskim rynku istnieją również inne podobne środki, które można stosować z prezerwatywą (żele, kremy, piany, itp)? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Skuteczność antykoncepcyjną żelu plemnikobójczego określa się na około 75%. Stosowanie żelu w połączeniu z prezerwatywą z pewnością przyczyni się do zwiększenia ochrony przed niechcianą ciążą. Połączenie tych dwóch metod wydaje się być dobrym powiązaniem.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 30 lat, Lublin
dadaaria

dadaaria

ja pozwole sobie nie zgodzic sie ze zdaniem :

Stosowanie żelu w połączeniu z prezerwatywą z pewnością przyczyni się do zwiększenia ochrony przed niechcianą ciążą

a to dlatego ze niektorych prezerwatyw nie wolno stosowac z zelem!

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 30 lat, gdzieś pod Wawą
Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Pozwolę sobie zacytować fragment z ulkotki Contragelu o który pytała ~kimino:

Contragel jest wyprodukowany na bazie wody i może byc używany z prezerwatywami wykonanymi z naturalnego latexu.

Pozdrawiam!

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 30 lat, Lublin