Forum Ciąża i dziecko

Stan podgorączkowy przy pomiarze w uchu

~sylwia125

~sylwia125

Dzeń dobry, chciałam zasięgnąć informacji czy u 4 letniego dziecka 37.1, 37.2 temperatura mierzona w uchu jest normalna, czy to wogule stan podgorączkowy dodam że mierzona termometrem BRAUN, czasami ma temp. 36.9, 37.0 ale przewaznie 37.1, 37.2 czy to jest normalne? Bardzo dziekuje za pomoc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Podana wartość mieści się w zakresie wartości prawidłowych dla temperatur mierzonych w uchu. Jeśli dziecko nie ma żadnych innych objawów, nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 32 lata, Lublin
~Betty Q

~Betty Q

Temperatura 37,1 - 38 to stan podgorączkowy, może to byc wynikiem przegrzania, zważając na obecne temperatury jest to dość możliwe. Po schłodzeniu dziecka, choćby chłodną kąpielą wszystko powinno wrócic do normy.
Pamiętaj tez, że lek przeciwgorączkowy podaje sie dopiero przy temp 38-38.5 st i polecam raczej tez na bazie ibuprofenu jak np Milifen, dużo lepiej i skuteczniej zbijają niz paracetamol.

~mjm

~mjm

Poszukajcie sobie termometru bezdotykowego, przy dziecku to właściwie konieczność więc nie ma na co czekać. Modele takie jak BabyTemp i pokrewne urządzenia od Sanity mogą być dobrą opcją przy dzieciach.