Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a marihuana


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo się denerwuję, sprawa wygląda w następnyjący sposób- przyjmuję obecnie 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, pierwszego dnia 3 opakowania (w poprzednią sobotę) zdażyło mi się zapalić marihuanę. Tego samego dnia wzięłam dwie tabletki Urafuraginum ponieważ miałam problem z pęcherzem, następnie po około 2h wypiłam piwo i zapaliłam marihuanę, zaraz po tym był czas na wzięcie tabletki więc ją wzięłam. Boję się jednak czy tabletka się dobrze wchłonęła :( Nie wystąpiły u mnie żadne wymioty ani biegunki, następne tabletki przyjmowałam codziennie o tej samej porze. Od tej soboty w którą paliłam marihuanę pierwszy stosunek odbył się we wtorek wieczorem, był to stosunek przerywany, ponieważ tak panicznie boję się ciąży że wolę uprawiać stosunek przerywany mimo, że nie jest to dobra metoda antykoncepcyjna, Jestem na 8 dni brania tabletek i odczuwam bóle podbrzusza, chodzę też częściej do toalety, ale może być to związane z nerwami albo faktem, że tabletki które zażywam zawierają drospirenon a z tego co powiedział mi ginekolog mogą one powodować że częściej chodzi się do toalety. Bardzo się boję ... :( czy ktoś mi może odpowiedzieć? będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Przyjmuje się ze teoretycznie narkotyki same w sobie nie wpływają na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Dopiero konsekwenkcje ich zażywania czyli wlasnie wymioty, biegunka mogą spowodować, że tabletka się nie wchłonie. Mimo tego czy naprawdę musisz brac narkotyki?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam!
Nie udowodniono wpływu marihuany na działanie antykoncepcji hormonalnej. Uważa się, stosowanie niewielkich ilości marihuany nie powinny wpływać na skuteczność antykoncepcyjną tabletek. Jeśli nie wystąpiły wymioty, czy biegunka to skuteczność antykoncepcyjna powinna zostać zachowana. Niemniej jednak warto wykonać test ciążowy po 14 dniach od ryzykownego stosunku.

Odnośnik do komentarza

Chcialam tylko nadmienic , ze juz sama marihuana dziala poniekad jako srodek antykoncepcyjny oslabiajac plemniki partnera w pochwie zazywajacej ja kobiety ,I nie ma zadnych danych wskazujacych na jakiekolwiek przeciw wskazania przy przyjmowaniu srodkow antykoncepcyjnych wiec nie rozumiem tu rady experta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...