Skocz do zawartości
Forum

Powiększone migdałki u dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
problem dotyczy mojego 5 latka. Jest pod kontrolą laryngologa z powodu powiększonych migdałów bocznych, Lymhymyosot 2x1tabletka, Aerius 3ml,Nasonex co drugi dzień. Już tak od ponad roku.

Od 31 maja brał 2x5ml baktrim (w niedzielę tj. 9 czerwiec z rana dostał ostatnią dawkę baktrimu, czyli prawie 10 dni brał). W niedzielę ok. 13 wystąpiła gorączka 38,5-39, dostał Ibufen Forte 5ml, o godz. 17 znów temp 38,5 i szybko rosła, więc dostał Calpol 6Plus 5ml, gorączka najpierw rosła do godziny od podania leku, a potem zaczęła spadać, w niedzielę w nocy jeszcze raz dostał Calpol i w poniedziałek już od rana wszystko ok. Oprócz tego narzekał na silny ból brzucha. Byliśmy u pediatry - dostał debridat i miał normalnie funkcjonować, ponieważ tego samego dnia (poniedziałek wieczór znów gorączka 38,5 dostał Calpol 5ml), we wtorek z rana podjechała zrobić mocz i morfologię, od wtorku zero gorączki, jedynie malec narzeka na ból podbrzusza. Wyniki badań: CRP 23,7 (norma w danym lab jest 0-5) , w morflogii wychodzi że Płytki krwi (badanie wykonane dwukrotnie) 168 tys/ul (norma 210-490 ), Limfocyty % 63 (norma 25-50), Limfocyty # 3,9 tys/ul (norma 1,5-3,0), RDW-CV 15 (norma 12-15)
Syn narzeka jedynie na ból podbrzusza, normalnie fukncjonuje, apetyt ma normalny, rozrabia rormalnie więc nie rozumiem nic z tego.
Dziś jeszcze kontrolnie podjechałam z nim na pogotowie (przychodnia nie chciała już przyjąć), dr przepisał Klacid 250/5 2x3ml bo duże migdały (sygnalizowałam lekarzowi że on takowe ma od ponad roku)i CRP wysokie. Moje pytanie czy faktycznie potrzeba brać antybiotyk?!?! Proszę o poradę, bo kompletnie juz nie rozumiem nic
Od dziś, tj czwartek , mały kaszle mokro, ma dużo kataru

Odnośnik do komentarza

Witam!
Proszę pamiętać, że w ramach porady internetowej nie mam możliwości zebrania pełnego wywiadu oraz zbadania dziecka co wyklucza możliwość podważania decyzji lekarza, z którym się Pani konsultowała. Podwyższone CRP u dziecka zdecydowanie wskazuje na infekcję. Poziom limfocytów dla dziecka 5letniego jest prawidłowy. Poziom płytek rzeczywiście jest nieco obniżony, aczkolwiek wymaga to tylko wykonania kontrolnej morfologii za jakiś czas. Ze względu jednak na objawy kliniczne proszę stosować zalecone przez lekarza leki. Jeśli stan dziecka nie ulegnie poprawie w ciągu 2-3 dni, proszę skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...