Skocz do zawartości
Forum

Ulewanie i wymiotowanie po modyfikowanym mleku


Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd córka skończyła 4 tygodnie, zaczęłam karmić ja mlekiem modyfikowanym, Aptamil (odpowiednik polskiego bebilonu) od samego początku towarzyszyły przy tym wymioty i ulewanie. Położna i lekarz cały czas podkreślali ,że to normalne. Dziś ma skończone 6 miesięcy i nadal wymiotuje i ulewa (nawet 2 h po jedzeniu mleka lub kaszki). 2 miesiące przyjmowała żelazo, Pediatra uprzedzał mnie,że może mieć zielone kupki. Żelazo już odłożyliśmy a zielone kupy nadal są oraz od czasu do czasu pojawia się w nich śluz. Dietę zaczęliśmy rozszerzać po skończeniu 4 miesiąca, kaszka mleczno ryżowa, warzywa, pomalutku zaczynam wprowadzać mięso. Nigdy nie występowała żadna wysypka oraz córka nie cierpi na bóle brzuszka, jej zachowanie nie wskazuje na to ,że coś jej dolega. Od dawna również ma suchy kaszel, nie zwracałam na niego szczególnej uwagi bo wydawało mi się,że krztusi się ślinką ale występuje on za często. Kolejny problem polega na tym ,że mała nie je z chęcią mleka, muszę dodawać odrobinę kaszki do smaku oraz nie wchłania dobrze witaminy D(okropnie się pociła) i pediatra nakazał zaprzestanie podawania. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, na chwile obecną lekarze odsyłają mnie z kwitkiem do domu.

Odnośnik do komentarza

Mleko zmienialiśmy już dwukrotnie, Mała pluła nim i nie było mowy o jedzeniu, udawało mi sie podać jej tylko w nocy i tak kończyło się ulewaniem. Położna stwierdziła,że mam się trzymać mleka które ona zjada i wyczekiwać wizyty u pediatry. Wizyta dopiero 10 lipca...! po czym dostaniemy prawdopodobnie skierowanie na badania alergologiczne. Niestety służba zdrowia w Wielkiej Brytanii nie funkcjonuje rewelacyjnie. Więc moja cierpliwość się skończyła, w lipcu planuje zrobić wszystkie badania na własną rękę w Polsce, ponieważ tutaj proszę się o pomoc od kwietnia!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej postawić jakąkolwiek diagnozę. Proszę bowiem pamiętać, że nie mam możliwości zebrać pełnego wywiadu, zbadać dziecka ani też zlecić badań dodatkowych. Dziecko wymaga zaś kompleksowej diagnostyki. Najprawdopodobniej przyczyną opisanych wymiotów/ulewania jest choroba refluksowa. Warto natomiast pamiętać, że w pierwszym roku życia dziecka, między 2 - 8 miesiącem ulewa niemal 50% niemowląt, między 10 - 12 miesiącem - już tylko prawie 5%, co oznacza, że w miarę wzrastania dziecka dojrzewają mechanizmy zapobiegające refluksowi. Do czasu wykonania badań po karmieniu proszę układać dziecko w pozycji półsiedzącej. Może Pani także spróbować stosować zagęszczanie mieszanek lub stosować mieszanki mleczne antyrefluksowe.
Proszę pamiętać, że jest to postępowanie doraźne i konieczna jest dokładniejsza diagnostyka!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...