Skocz do zawartości
Forum

Ciemne plamienia w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Razem z mężem staramy się o dziecko, mamy po 24 lata. Ostatnią miesiączkę miałam 13 maja (dostałam ją tydzień później niż powinnam), mój cykl zawsze wynosił 27-28 dni więc liczyłam, że termin kolejnej przypadnie na 8-9 czerwca. Dzisiaj w nocy tj. z 6/7 czerwca dostałam prawdopodobnie miesiączkę - aczkolwiek jest ona "skromniejsza" niż zwykle tzn. nie ma jej tak dużo jak zawsze, ale jest ciemnoczerwona, trochę pobolewał mnie brzuch ale po godzinie przestało. Czy jest możliwe, żebym była w ciąży?? Już raz robiłam test ciążowy ale lekarz powiedział mi, że się pospieszyłam i jeszcze stężenie Hcg nie było dość duże, żeby test mógł go wykryć. Kiedy zatem mogę wykonać kolejny test i czy jest sens wogóle go robić skoro dostałam okres? A jeśli tak, to czy jest jakieś zagrożenie dla dziecka jeżeli mam plamienia? Mam już jedno dziecko i przy pierwszej ciąży nie miałam żadnych prblemów, wszystko przebiegało ksiązkowo nawet bez objawów - oczywiście poza rosnącym brzuchem. Proszę o radę ;-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

test beta hcg można robić po 8 dniach od stosunku wtedy daje wiaygodny wynik. Ja bym zrobiła ten test mimo tego okresu bo czasami kobiety w ciąży mają okres. Co do plamień to każde plamienie w ciązy jest niezbezpieczne i wymaga konsultacji lekarskiej

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ponieważ regularnie współżyje Pani z mężem bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Zdecydowanie proszę zatem ponownie wykonać test ciążowy, pomimo krwawienia. By test był wiarygodny najlepiej go wykonać około 14 dni po stosunku czyli mniej więcej w dniu kolejnej spodziewanej miesiączki. Jeśli zatem teraz wykona Pani test, wynik będzie wiarygodny. Jeśli wynik testu byłby wiarygodny koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...