Skocz do zawartości
Forum

Szybka ciąża po poronieniu


Gość Marlena29

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marlena29

Piszę ponieważ znalazłam sięw trudnej medycznie, jak również i pod względem wpływu na psychikę sytuacji. Pod koniec marca tego roku po 8 tygodniach ciązy poronilam. To było bardzo przykre doswiadcznie, krwotok, potem szpital i zabieg łyżeczkowania macicy. Mam już dwoje dzieci, córka8 lat i synek 21 miesiecy( urodzony z poważną wadą serca, w 3 miesiącu zycia operacja kardiochirurgiczna). W tej trzeciej ciązy przeszłam chorobę i śmierć bliskiej osoby, nie wiem czy silny stres o chronicznym charakterze mółgł być przyczyną poronienia? Teraz 3 dni temu zrobiłam test ciążowy i jest pozytywny, tzn,że znów jestem w ciązy. Załamałam się,od zabiegu minęły 2 miesiące, czyli około 6 tygodni po poprzednim poronieniu jestem znów w ciązy/ Boje się że przykry scanariusz z marca się powtórzy. Dopadł mnie w związku z tym znów ogromny stres, obawa o życie maleństwa. Czy mam szansę donosić tę ciążę? Proszę o radę. Jak opanować ten paralizujący strach o przyszłośc? Czy jest szansa, że za 9 miesięcy urodzę zdrowe dziecko?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to idź prywatnie do lekarza - DOBREGO. Jeśli masz chociaż najmniejsze wątpliwości co do wcześniejszego lekarza - zmień. Na www.znanylekarz.pl znajdziesz opinie o ginekologach w swojej miejscowości. Po drugie jeśli masz możliwość idź do psychiatry - psychologa!!! Pomoże ci to wszystko udźwignąć! Nie żyjemy w 19 wieku że lekarz psychiatra czy psycholog to "samo zło" - pojdziesz to zobaczysz ile ludzi w każdym wieku nawet nastolatki chodzą na wizyty. Po trzecie zakup książkę - "potęga podświadomości" Josepha Murphy- zaraz ci wszystko przejdzie i będzie dobrze :) A szanse na zdrowe dziecko są większe niż ci się wydaje. powodzenia!

Odnośnik do komentarza

dupa ja poroniłam raz potem urodziłam martwe dziecko teraz znowu jestem w ciąży i biorę tylko jeden scenariusz pod uwagę zdrowy śliczny dzidziol i też mam dzieci w tym wcześniaka przeżyłam już naprawdę dużo ale tym razem zaufam tylko BOGU i w nosie mam lekarzy jak ma się coś stać to nawet jakbym złotem płaciła to nic z tego więc tylko Bogu zaufam

Odnośnik do komentarza
Gość Marlena29

dziękuję za rady dziewczyny. robiłam przedwczoraj beta hcg z krwi w prywatnym laboratorium, wynik 7898. Prawie 8 tysiecy.do lekarza zamierzam iść prywatnie. Mam nadzieję, że tym razem skończy się to inaczej, chociaż mam trochę bóle w podbrzuszu, wczoraj nawet dośc silne. Mój ginekolog do 19 ma urop.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że przyczyną poronienia w poprzedniej ciąży rzeczywiście mógł być stres. Teoretycznie mogła być to jednak także zupełnie inna przyczyna, w tym ciężka wada płodu, infekcja, choroba ogólna i wiele innych. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani jednak powodów do niepokoju - to, że przebyła Pani jedno poronienie, nie oznacza, że nie może Pani donosić kolejnej ciąży. Jak najbardziej istnieje zatem takie prawdopodobieństwo, że urodzi Pani zdrowe dziecko! Po pierwsze proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Po drugie, jeśli dalej będzie Pani towarzyszył tak duży stres, proszę pomyśleć o konsultacji psychologicznej/psychiatrycznej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...