Skocz do zawartości
Forum

Zaświadczenie o niepełnosprawności wcześniaka a renta


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem wcześniakiem, urodziłam się w 6 miesiącu ciąży. W wieku 16 lat zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem (nie miesiączkuje i leczę sie już kilka lat) oraz problemy sama ze sobą: miewam stany lękowe, depresyjne, samobójcze, odczuwam złość do całego świata,bardzo często ogarnia mnie bezsilność jak też boje się ludzi bardzo mocno się wstydzę i boję. Jak by tego było mało mam dyskalkulie(zdiagnozowaną), mój mózg nie ogarnia matematyki już od 3 kl. podstawówki(a deficyt ten został zdiagnozowany w 2 kl. technikum) nie umiem dodawać i odejmować w pamięci. Nie rozumiem nic co oferuje mi nauka matematyki mimo korepetycji i starań wszelakich. Defekt ten pogarsza mój stan psychiczny. Poza tym bardzo wolno myślę. Nie potrafię poradzić sobie w społeczeństwie. Mój tata mówi, że mogę starać się o zaświadczenie o niepełnosprawności bo należy mi się już z racji tego że jestem wcześniakiem. Czy tata ma racje ? Jak mam zacząć starać się o takie zaświadczenie ? i jak zaczać starać się o rente ?

Odnośnik do komentarza

Udaj się do ZUS u.Inaczej ci się nie uda.Ja sam próbowałem ze względu na siebie to się wykpili tym że ja jestem zdrowy.Ponoć tak robią z każdym nie ważne w jakim jest stanie. Dla przykładu gosciowi bez rąk powiedzieli że się nadaje .Zawsze coś wynajdą aby utrudniać.
Fakt powinni ci przyznać ale to nie jest oczywiste.
Za nim dostaniesz będziesz badana.

Odnośnik do komentarza

Wątpię w to mocno. Ale możesz spróbować. Choć moim zdaniem Ci się nie nalezy, Jesteś sprawna, nie masz orzeczenia o upośledzeniu wiec możesz iść do pracy, możesz pracować w zawodach, w których umiejętność liczenia nie jest aż tak ważna, np w fabryce przy np sortowaniu owoców, czy być krawcową, pracować jako opiekunka, kierowca autobusu i wiele innych
Nie jesteś niepełnosprawna, możesz pracować.

Odnośnik do komentarza

Mnie też sie nie wydaje abyś miała dostać rentę. Nie masz zaświadczenia o chorobie psychicznej, nie jesteś obłożnie chora a dyskalkulia jest tak samo traktowana jak dysgrafia czy dysortografia... a nie słyszałam aby ktoś z tego powodu dostał rentę.

Odnośnik do komentarza
Gość PrzyjacielRodziny

Mam pytanie! Czy ktoś dostał rentę na wcześniaka? Znajomym urodził się syn wcześniak w chyba 6 miesiącu ciąży po wypisie ze szpitala pielęgniarka zasugerowała aby rodzice starali się o rentę na dziecko i tak się stało dostali. Obecnie chłopczyk ma 1,5 roku nie chodzi próbuje stawać na nogi ale samodzielnie nie chodzi rodzice "twierdzą" że rozwija się prawidłowo jednak mi się wydaje że albo chcą oszukać tak kłamiąc lub ktoś ich oszukuje. Dziecko wcale nie płacze chodzi na czworaka ma swój świat i im starsze tym dziwniejsze oczy widzę taki przykład choroby Downa. Jak mam pomóc tym rodzicom jak ich uświadomić że coś nie tak? Mają też 10 letniego syna i z tym chłopakiem jest ok jednak oni dalej się upierają że ten pierwszy też nie płakał. Niby normalni ludzie pracujący mający wszystko co dz życia potrzeba plus naddatki typu komputer internet a jednak przekonani że wszystko w porządku czy tak zakłamani? Pewnie i tak się wyda wszystko za chwilę czy mam dalej wierzyć tak jak oni że wszystko ok? Proszę dajcie poradę czy to możliwe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...