Skocz do zawartości
Forum

Ciąża po Escapelle


Gość Kinga4

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, wzięłam tę tabletkę 3 godziny po stosuku w dni płodne.
Po zazyciu czułam się fatalnie i przespałam prawie caly weekend trzęsąc się z zimną, ciagle marudząc swojemu mężczyznie. Byłam bez sił do życia.
Po 6 dniach wystąpiło bardzo obfite krwawienie trwające 5-6dni, równo miesiąc po tym krwiawieiu dostałam "normalnego" okresu (w między czasie nie wystąpiło plamienie).
W dniu spodziewanej miesiączki zrobiła test. Wyszedł negatywny.
Od całego zdarzenia mineły prawie 2 miesiace.
W ciązy nie jestem. Tabletka zadziałała, ale radzę wam bardzo uważac podczas stosunku i najlepiej jako zabezpieczenia nie uzywac jedyie prezerwatywy, bo roznie z nimi bywa (niestety nawet durexy pekaja i nic nie jest pewne).
Escapelle spełniła swoją role, ale nawet półtora miesiąca po czuje się nie swojo przez zaburzenia hormonalne jaki spowodowala.
Moja rada?
Nie martwcie sie na zapasa.
Ważne zeby przyjac tabletke jak najszybcej, wtedy ryzyko zajscia w ciaze spada prawie do 0.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,jestem nowa na forum i od jakiegos czasu mam ogromne nerwy,
27 grudnia odbylam stosunek przerywany z facetem jednak byłam bardzo niespokojna i w 3(30 grudnia) dobie wzielam tabletke,,po". Krwawnienie wystapilo 5 dni po tabletce. Jednak 9 dni przed terminem miesiączki,trwało ono tydzień i było b. obfite. Wykonalam po tym chyba z 3 testy ciążowe wszystkie negatywne, 21 stycznia bylam u ginekologa ktory kazał mi potraktować to krwawienie jako miesiączka a nie skutek uboczny i stwierdził że on nie widzi ciąży ale moze być za wczesnie i skierował mnie na Bete hcg. To było już 25 dni po stosunku i wynik bety wyszedł <0,1 nie wiem czy po tym czasie wynik będzie już wiarygodny:( kolejna miesiaczka spóźnia mi się już tydzien,mam białe plamienia i czasami bolą mnie jajniki...dwa dni temu robiłam test plytkowy i wyszedł negatywny.Dziewczyny czy ja już jestem nienormalna? Ciągle boję się ze moge być w ciąży:( Czy Breta hcg nie była za wcześnie zrobiona? czy mogę być pewna wyników Bety? co sądzicie o tym? Proszę o nie dogryzanie mi tylko o pomocny komentarz.

Odnośnik do komentarza

Witam. Ostatnia miesiaczke mialam 19.12.2014. 28 stycznia bylam u ginekologa. Stwierdzil, ze okres sie zatrzymal, owulacji na usg nie widzial i dal mi tabletki antykoncepcyjne. Zaczelam je brac od 1 lutego. 3 lutego odbylam stosunek do konca bez dodatkowego zabezpieczenia. 6 lutego poszlam do ginekologa. Stwierdzil, ze dalej owulacji nie widzi, dal mi escapelle. Wzielam po 60h od stosunku. Czy jest mozliwosc bym byla w ciazy? Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Gość Paulinaxxxxx

Bylam zmuszona zażyć ta tabletkę gdyż mieliśmy z mężem wpadke i to w 14 dc! Bylam pewna ze w tym dniu doszlo do owulacji bo caly dzien kuł mnie jajnik. Nie mogłabym sobie teraz pozwolić na ciążę staram się o stabilną pracę więc  gdybym zaszła to byla by katastrofa I kolejne 3 lata siedzenia w domu i depresja że nie jestem spełniona zawodowo a lata lecą ..... Opowiem wam jak na mnie zadzailala ta tabletka. Brałam ja pierwszy raz w życiu. Po 5 dniach wymiotowalam, potem przez dwa dni ogromne zawroty głowy jak bym była na ciężkim kacu....A najgorsze to to że strasznie mi wzdelo brzuch był mega ogromny objawy jak na ciążę typu powiększone  piersi etc minął prawie miesiąc od zażycia A ja 5kg na plusie woec coś nie halo bo ja w takim tempie nigdy nie tyje a żyje tak jak dotad I jem mało. Mam nadzieję że nie będę musiała już nigdy jej wziąć. Zadziałała nie jestem w ciąży a miesiączka przyszła normalnie o  czasie. Zazylam tabletkę w 23 godzinie po stosunku. Teraz muszę się wziąć ostro I jakoś poradzic z tymi dodatkowymi kg...

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza

Zawsze podczas badań i zabiegów czy porođu powinien być partner i często taka obecność partnera ratuje życie rodzącej czy noworodka lub przed zarazeniem pochwy gdyż wtedy ginekolog bardziej uważa bo jest świadek ze strony PACJENTA! A

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...