Skocz do zawartości
Forum

Bóle podbrzusza w ciąży


Gość kro2

Rekomendowane odpowiedzi

historia moja jest długa i z przebojami. mam pytanie do eksperta, jak rozpoznać w ciąży dobre bóle( rośnięcie macicy i płodu) od tych które powinny niepokoić.? 1 ciąże donosiłam (nawet 10 dni po terminie poród naturalny ) chociaż z przebojami w 2 miesiącu plamienia , szpital, leki na podtrzymanie i 2 ,5 miesiąca leżenia, niemal od połowy 2 trymestru do końca skurcze przepowiadające i rozciągające twardnienie brzucha. żadna z moich znajomych tak nie miała. 2 ciąża - niepowodzenie t.z. zaśniad graniasty, choć nie do końca bo chemii nie brałam a wynik histopatologiczny nie jednoznacznie określił zaśniad. ale przez pół roku utrzymywał się bhcg. potem rok przerwy i starania o kolejną ciążę. po dwóch latach starań nareszcie dwie kreski, dla pewności na 4 testach . ale niemal od początku bóle brzucha o różnej częstotliwości i nasileniu. znów leki na podtrzymanie. nie chce panikować ale jestem zaniepokojona tymi bólami. to dopiero 4 tydzień a bóle: czasem jak na okres innym razem ciągnięcie w dole brzucha , w pachwinach szczególnie przy szybkiej zmianie pozycji np. z siadu do chodzenia . nie wiem czy mam się tym niepokoić czy może ja mam tak osobliwe odczucia i wrzaskliwość na ból. dodam ze bule ciągnące w dół miałam w 8 miesiącu kiedy brzuch był duży i miało co ciągnąć , nie na początku.

Odnośnik do komentarza

maleńka11
Witam , wchodze w 21 tydzien ciazy, i nie pokoja mnie czeste bole podbrzusza przypominajace bole w czasie miesiaczki , czy mam sie o co martwić czy to normalne i jak dlugo moga sie utrzymywac takie bole i dodam ze od czasu doczasu twardnieje mi brzuch w okolicy podbrzusza .

Witam!
Opisane przez Panią twardnienie brzucha to skurcze macicy, najprawdopodobniej skurcze Alvareza, czyli fizjologiczne skurcze, które mogą występować już od 20 tygodnia ciąży. A propos dolegliwości bólowych, to niestety nie ma takiej możliwości, by ocenić ich przyczynę w ramach porady internetowej. W celu wyjaśnienia przyczyny bólu proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...