Skocz do zawartości
Forum

Bardzo wysoka gorączka u dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

witaj ja na Twoim miejscu podała bym syrop przeciw gorączkowy np nurofen dla dzieci i wykąpała dziecko w letniej wodzie poprostu żeby obniżyć te temperaturę bo jest bardzo wysoka. Staraj się też podawać dziecku dużo pić i jak najszybciej zgłoś się do na pogotowie ja bym nie czekała na Twoim miejscu tylko właśnie tak zrobiła a jakie dziecko ma objawy oprócz tej gorączki?

Odnośnik do komentarza

ja mam staroświecki sposób ale mojemu dziecku pomaga. Kilka plastrów surowego ziemniaka przyłoż do czoła i na to kompres chusteczka mokra. Kąpiel w chłodnej wodzie też powinna pomoc. A co dokładnie jest twojemu dziecku co lekarz powiedział wogóle? moim zdaniem powinien Ci powiedzieć co robić gdy dziecko nadal będzie tak gorączkować.....

Odnośnik do komentarza

no wcale Ci się nie dziwię że jesteś przerażona ja też mam dziecko w tym samym wieku co Twoje często mi choruje i tylko raz się zdarzyło że nie mogłam zbić gorączki mojemu synowi też byłam przerażona ale przy anginie taka gorączka kilka dni się utrzymuje tak więc spróbuj moich sposobów mam nadzieję że pomogą i dawaj dużo pić dziecku

Odnośnik do komentarza

Mój syn ma prawie 7 lat. Jak miał 4,5 przy temp.39stopni dostał drgawek...to było Boże Narodzenie...w styczniu poprawka i to samo. Też tak reagował na gardło i zatoki ! w szpitalu lekarka mi powiedziała, że syrop zaczyna działać od 1h do 1,5h. Teraz po drgawkach nie możemy czekać aż urośnie temp. do 38...jak tylko jest 37,5 podaje np.Ibum lub Ibufen ( tabl lub syrop) i paracetamol w czopku. Przy infekcjach u dzieci temp bardzo szybko rośnie, czopek działa szybciej. Pielęgniarki po cichu powiedziały, ze najlepsza jest pyralgina w czopku, ale nie ma juz w aptekach. Polopiryny s się nie daje do 12 r życia bo to kwas acetylosalicylowy i groźny dla życia dziecka. Lipomal z kolei jest syropem bardziej napotnym. Stosowałam go ok 2-3 roku życia syna. Prawie 5latek potrzebuje mocniejszej obrony.Dodam tylko, że okłady robię na czoło i łydki dziecka, stopy zawsze bose i odkryte-temp schodzi najszybciej stopami. Zdrówka życzę :)

Odnośnik do komentarza

Wiem co znacza tak wysokie temparatury u dziecka Moj syn tez to przechodzil Gdy pewnego razu wezwalam pogotowie bo goraczka prawie 40 lekarz zalecil aby co dwie godziny podawala na przemian paracetamol i ibuprom (oczywisciw w syropie dla dzieci)Goraczka schodzila moze 5-8 kresek Przy zapaleniu gardla takie temp u dzieci to norma Goraczka szybko rosnie i powoli spada Trzeba wyczuc i nauczyc sie jak to jest u dziecka iodpowiednio dobierac leki przeciwgoraczkowe U kazdego dziecka jest inaczej z goraczka Przy takich infekcjach prawie zawsze konczy sie antybotykiem Ja swojemu synowi i wogole podaje przeciwgoraczkowe jak jest 38 Zaleca sie tez chlodne oklady na czolo nadgarstki i okolice stop Aha Ja nie okladam dziecka pierzynami i kocami przy goraczce bo dostaje wtedy drgawek Nie wierzylam w to ale rzeczywiscie sprawdzilam itak jest Zycze zdrowia dzidziusiom malym duzym i rodzicom oraz cierpliwosci Wyrosna ztego Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość gosiaczek26

Wiedziałam że moja Julka ma zapalenie gardła, dostała antybiotyk, gorączkowała ale temperatura ponad 39C już mnie przeraziła, schładzałam ją zimnymi kompresami, podawałam jej Milifen - ibuprofen w syropku i na szczęście sytuacja została opanowana. Przez 3 kolejne dni miała już tylko podwyższoną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Gość marta7878

Termometrów jest bardzo dużo...ja bym polecała BabyTemp, mi się sprawdza. Na pewno jest szybki i na pewno wyniki podaje wiarygodne a nie jak z maszyny losującej, że co mu wypadnie to bęc. Poza tym sama obsługa bardzo prosta, ostatnio moja teściowa mierzyła wnuczce temperaturę to poradziła sobie w pół minuty ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie bezdotykowy termometr jest bardzo dobrą opcją, ale kupujecie europejskie produkty jak BabyTemp od Sanity czy inne urządzenia sprawdzonych firm bo co do chińskich, tanich termometrów trudno ocenić czy pomiary w ogóle są wiarygodne.

Odnośnik do komentarza

Zależy jak szybko rośnie. U nas ostatnio gorączka rosła co 2g więc czekałam aż upłynie to 4, robiłam okłady i marzyłam żeby jak najszybciej spadła. Ogólnie jeśli widzę, że po 4h jest 36,6 a dziecko ma się dobrze to nie podaje, jeśli jest to taka gorączka, która ma się utrzymywać to lek raczej do 36,6 nie zbija.

Dodam, ze gorączkę zawsze warto jest konsultować z lekarzem pediatrą. Od siebie daję kontakt do pani doktor z Kielc https://www.pediatrakielce.com/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...