Skocz do zawartości
Forum

Pozytywny test ciążowy z moczu a negatywny wynik b-HCG


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od półtora roku staramy się o dziecko. Okres mam zawsze regularny. Dokładnie 14 dnia po owulacji. Owulacja w 14 dniu cyklu stwierdzona na USG. W 28 dniu cyklu powinnam dostać okres. W 27, 28 i 29 dniu cyklu wykonałam testy ciążowe. Wszystkie pozytywne. W 32 dniu cylku zrobiłam badanie z krwi. Wynik 0,34 czyli negatywny. Ponieważ do dziś nie dostałam krwawienia (33 dc) wykonałam poraz kolejny test z moczu. Wyszły dwie grube, czerwone kreski (badanie wykonane popołudniu). Nie wiem co o tym myśleć. Czy błedy w laboratoriach moga się zdarzyć (dodam, że badanie robiłam w klinice leczenia niepłodności)? Poradźcie.

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

oczywiście że mogą być błędy, ale też wynik testu z moczu może byc zafałszowany. Moim zdaniem powinnaś powtórzyć test z krwi i isć do lekarza na usg. Wtedy bedziesz wszystko wiedzieć

Odnośnik do komentarza

Nie robiłam. Stwierdziłam, że poczekam do wtorku i zobaczę co wyjdzie na USG. Okresu nadal nie widać, a nigdy nie spóźniał się nawet o jeden dzień. Torbiela chyba też raczej nie mam, bo byłam na USG po owulacji w 21 dc i lekarz stwierdził, że owulacja przebiegła prawidłowo, widać było prawidłowo pęknięty pęcherzyk. Dam znać jak coś się rozwiąże. Nawet jeśli to nie ciąża to dziwna ta sytuacja. 5 testów z moczu pokazuje ciążę a jeden z krwi nie. Przecież jeżeli jest HCG w moczu to w krwi tym bardziej powinien być.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, w by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie który z podanych wyników jest fałszywy. Fałszywie dodatni może być test ciążowy jak i fałszywie ujemny być wynik beta-hCG. Przede wszystkim proszę zatem ponownie wykonać badanie poziomu hormonu beta-hCG. Wraz z wynikami proszę się natomiast udać na wizytę do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

karolinaaa0
Hej, 22 dni po zbliżeniu bylam u gin,powiedzial ze nic nie widzi. 24 dni po zbl. robiłam bhcg iwynik <0.1<br /> test ciążowy 25 dni po pozytywny(drugą kreska jasniutka)
w co wierzyc? Dodam że 4 października pojawilo się krwawienie z odstawienia, a 11 robiłam tą betę.. pomocy

Zrób test z moczu innej firmy, jeśli nadal będzie wychodził pozytywny zrób ponownie bete i idź do lekarza

Odnośnik do komentarza
Gość magdzik84

okres mialam 2 pazdziernika potem dostalam plamienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych i przerwalam po 7 tabletce. nie dostalam okresu bralam luteine na wywolanie lecz tylko mialam poltora dnia plamienia zrobilam dwa testy plytkowe i jest widoczna druga kreska ale jasna a beta hcg wyszla ze nie ciazy nadal nie mam okresu

Odnośnik do komentarza
Gość magdalena282

Witam, ostatnią miesiączkę miałam 10.10. Dziś 26 dc, rano wykonałam test ciążowy, od razu pojawiła się 2 kreska. Kilka godzin później zrobiłam badanie krwi. Wynik betaHCG <0.1 _ mIU/ml. Jak to możliwe, ze mimo ujemnego wyniku z krwi, test wyszedł pozytywnie? Cykle mam 28dniowe +/- 1 dzień. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam,mam pytanie, ostatni okres miałam 29.01, cykle 26,27 dni, zbliżenie, 8,11 ,13,14,15 oraz 24 dnia cyklu. Do tej pory nie dostałam okresu, wczoraj i dzisiaj testy moczu pozytywne, wczoraj test beta negatywny , czy jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Pogrążona

Witam ja mam poważny problem. Pomóżcie bo oszaleje. 4 dni okresu 3 dni przerwy i krwawienie przez 2 tygodnie. Pierwszy test ciążowy z krwi 63.8 , po 3 dniach 44,45 po kolejnych trzech 57,7 . Lekarze nic nie mowia. Od miesiąca pojawiła mu się torbiel na jajniku (wiem bo w październiku nic nie było) czy to możliwe że to ciąża czy torbiel fałszywie wysyła te sygnały...

Odnośnik do komentarza
Gość Paaulinus

Witam. Mam podobną sytuację 2 testy wykazały wynik pozytywny gdyż byłam dzisiaj na badaniu krwi i okazało się że ciąży nie ma 1,7 więc niewiem co mam myśleć... Dzisiaj mam dostac okres ale leci mi śluz i brzuch rośnie. Proszę o informacje co wy o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...