Forum Ciąża i dziecko

Czerwone i swędzącę pachwiny u dziecka a alergia

~Milan

~Milan

Witam
W grudniu mój syn skończył rok, po jawiły się u niego bardzo czerwone pachwiny. Sprawiało mu to ból i swędziało go to.
Nasz pediatra stosował różne maści w większości przeciwgrzybiczne i poprawy nie było. Po jakimś czasie policzki również były czerwone i potem ranki już na ciele.
Kazała nam zrobić badanie moczu, wynik poprawny. Odesłała nas do alergologa.

Alergolog który a świetne opinie powiedziała ze ma atopowe zapalenie skóry i kazała odstawić bebiko zastosować nutramigen, pieczywo ogólnie gluten, jajka i owoce.
Dala nam maść sterydową lacopid. kazała wszystko wyprać w loveli i zmienić kosmetyki

Chwilowo jakby była widoczna poprawa natomiast sytuacja znów się powtarza.
To co dziecko teraz je to nutramigen, kaszka minima (bezpleczna bezgultenowa), chrupki kukurydziane, upiekłam mu nawert kruche ciasteczka wg zaleceń, na obiad kartofle, ryż, marchewka, pietruszka, seler, indyk bądź cielęcina, Do picia dostaje tylko wodę.

Smarowałam na własna rękę go sudocremem, niveom,penatenem, alantanem, mąką ziemniaczaną.
Pieluch używa z papmersa, chusteczek też.
Kąpie go w krochmalu.

Dodam że mamy psa w domu może to jest istotne.

Brak mi już sił błagam o pomoc

Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

basiowa

basiowa

Moje dziecko ma AZS i skaze białkową i w pewnym okresie życia tez miał takie zaognione pachwinki. Wyglądało to jak mega obtarcia od pieluch lub odparzenia. Ja stosowałam różne maści i pomagały ale tylko na chwile, a potem wszystko wracało. Tridermem próbowałaś, bo u nas dość skutkowała ta maść. Po jakims czasie przeszło samo ale niestety trwało dość długo. Aaa ja jeszcze zaczełam stosowac Latopic ale efekty są widoczne dopiero po ok 3 miesiącach. No i chyba wtedy mu przeszło. Poza tym teraz jest zima, najgorszy okres dla AZS-owców, zobaczysz jak przyjdzie wiosna skora sie znacznie poprawi. Byle do wiosny!

84866 basiowa Kobieta, 38 lat, Kraków
basiowa

basiowa

Tak jeszcze doczytałam, kąpiel w krochmalu raczej wysusza, lepiej kąpać w emolientach i dodatkowo smarowac balsamem z tej samej linii. Spróbuj tez nie używac chusteczek nawilżanych tylko podmywac go wodą w wannie lub jak tam wygodnie. Odstaw chustki na jakis czas.

84866 basiowa Kobieta, 38 lat, Kraków
Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Pielęgnacja skóry dzieci z atopowym zapaleniem skóry bywa trudna. Konieczne jest znalezienie odpowiednich kosmetyków oraz leków, które łagodzą objawy choroby. To, że pieluszki są renomowanej firmy nie oznacza, że nie powodują zaostrzenia objawów. Może warto zastanowić się nad zmianą produktów. Nie można wykluczyć, że obecność zwierzęcia w domu nasila objawy. Dziecko powinno być pod kontrolą poradni alergologicznej.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 31 lat, Lublin