Forum Ciąża i dziecko

Brak stolca u noworodka

justyna460

justyna460

Witam , mam pytanie moja corka ( 7 tyg ) nie robi kupki od 2 dni . karmie ja piersia . czy to jest normalne bo sa rozne opinie . Wczesniej to po kazdym karmieniu praktycznie robila . Prosze o pomoc .

87771 justyna460 Kobieta, 26 lat, Sosnowiec

Odpowiedzi znajdują się poniżej

basiowa

basiowa

Jeśli karmisz wyłącznie piersią to dziecko może nie robic kupki nawet tydzień i nic sie nie dzieje, o ile (!) nie ma twardego brzuszka, nie jest marudny, nie pręży sie. Oczywiście po kilku dniach możesz założyc mu czopek glicerynowy do pupci, są takie specjalne, mniejsze dla dzieciaczków. Nie polecam pobudzania termometrem, bardziej szkodzi niz pomaga.

84866 basiowa Kobieta, 38 lat, Kraków
Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Częstotliwość wypróżnień u noworodków i niemowląt zdecydowanie jest kwestią indywidualną. Niektóre dzieci wydalają kilka stolców dziennie, inne robią to nawet co 2-3 dni. Ważna jest zatem obserwacja dziecka i zanotowanie zmian, tak jak to Pani zauważyła. Jeśli jednak dziecko nie ma żadnych dodatkowych niepokojących objawów (nie płacze, nie pręży się, nie ma twardego brzuszka) oraz prawidłowo oddaje mocz to właściwie warto cierpliwie poczekać. Gdyby jednak stolec się dalej nie pojawiał koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 31 lat, Lublin