Forum Ciąża i dziecko

Stosunek trzy dni po łyżeczkowaniu

~mirabellka1994

~mirabellka1994

Witam zakładam ten wątek ponieważ mam wiele pytam dotyczących tego tematu. Np co się stanie jeżeli 3 dni po łyżeczkowanie uprawiała sex z partnerem?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Lebiotka

~Lebiotka

Po pierwsze nie powinnaś tak wcześnie rozpoczynać współżycia po łyżeczkowaniu bo możesz dostać krwotoku.

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Ze względu na ogromne ryzyko infekcji po zabiegu łyżeczkowania wskazana jest wstrzemięźliwość seksualna trwająca co najmniej dwa tygodnie. Najlepiej zaś aktywność seksualną rozpocząć po następnej miesiączce i kontrolnym badaniu ginekologicznym.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 31 lat, Lublin
~mirabellka1994

~mirabellka1994

Rozumiem a jakie jest ryzyko zajścia w ciążę uwięzienie po łyżeczkowanie?

~mirabellka1994

~mirabellka1994

~mirabellka1994
Rozumiem a jakie jest ryzyko zajścia w ciążę uwięzienie po łyżeczkowanie?
przepraszam za błędy pytanie miało być takie. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę tydzień po łyżeczkowaniu

~ziok_ziok

~ziok_ziok

z tego co wiem owulacja po łyżeczkowani nie pojawia się tak szybko, myślę że ryzyko ciąży jest znikome.

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Ryzyko ciąży w przypadku stosunku kilka dni po łyżeczkowaniu jak najbardziej istnieje. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by w wartościach liczbowych podać ile takie ryzyko wynosi.

~mirabellka1994

~mirabellka1994

Dziękuje bardzo za odpowiedzi jednak kiedy mogła bym mieć pewność czy. Za szłam w ciążę skoro nie miałam jeszcze okresu. Po zabiegu

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
W takiej sytuacji najlepiej wykonać test ciążowy lub ocenić poziom hormonu beta-HCG z krwi. Test ciążowy będzie wiarygodny mniej więcej 14 dni po stosunku. Poziom hormonu beta-HCG będzie wiarygodny wcześniej, bo po 8 dniach od stosunku.

~mirabellka1994

~mirabellka1994

Dziękuje, a czy gdybym zrobiła test mógł by być fałszywie dodatni?

~mirabellka1994

~mirabellka1994

A czy może test ciążowy wyjść dodatni a nie muszę być w ciąży? Jest możliwość żeby hormon hcg nadal utrzymywał się w moim ciele!?

~mirabellka1994

~mirabellka1994

Dodam jeszcze że zabieg miałam 7.12.2012 a my z moim partnerem prowadzimy bardzo aktywne życie sexualne po zabiegu nie miałam jeszcze misiaczki

~martaaaa92

~martaaaa92

To może lepiej pomyśleć o ciąży przez pójściem z partnerem do łózka a nie później sie obawiać ? i isnieje takie coś jak zabezbieczenia

~mirabellka1994

~mirabellka1994

No może i myślałam, ale teraz muszę wiedzieć co i jak

~Malwina1993

~Malwina1993

Witam jeśli dobrze się czuje po zabiegu łyżeczkowania ,który był 3 dni temu możemy z mężem delikatnie współżyć .?