Skocz do zawartości
Forum

Stosunek przerywany w dni płodne a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

stosunek przerywany NIE JEST METODĄ ANTYKONCEPCJI. Przy nim ZAWSZE możliwa jest ciąża, bo pomijając sam wytrysk, odrobina nasienia może wydostać się wcześniej, a partner tego nie czuje. A zwłaszcza, że kochaliście się w dni płodne, to ryzyko ciąży jest spore.

Odnośnik do komentarza

Witam.Chciałbym zadać pytanie ekspertom.
Z moją partnerką od 5 miesięcy zaczęliśmy stosować stosunek przerywany.Interesuje mnie czy mamy tylko szczęście , że nie zostaliśmy rodzicami czy jednak nie ma powodów do obaw?
W przyszłym roku idziemy razem na studia więc powoli zaczynam się niepokoić takim ryzykowaniem.
Moja kobieta ma ochotę i możliwości fizyczne na seks tylko w dni płodne.Wtedy jej śluz jest wystarczająco śliski.W ciągu tygodnia płodnego zazwyczaj uprawiamy seks 2-4 razy. Godzimy się na stosunek przerywany z powodu ograniczonej przyjemności przez prezerwatywę i czasami po założeniu prezerwatywy penis mi po prostu opadał.Zawsze gry uprawiamy seks bez zabezpieczenia jest to przynajmniej 7 dni od ostatniego mojego wytrysku.Znam swoje ciało i nigdy podczas stosunku bez zabezpieczenia nie miałem w niej i zaraz po wyjściu wytrysku.Gdy czuję pierwsze oznaki zbliżającego się wtrysku to po prostu zakładam prezerwatywę. Czy takie "bezpieczne" uprawianie seksu bez zabezpieczenia ( z wycofaniem się już gdy czuję pierwsze skurcze) jest na prawdę takie groźne? Czy preejakulat faktycznie ma dużą szansę za zapłodnienie?
Chciałbym przeczytać odpowiedź eksperta :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ekspertem nie jestem, ale znam odpowiedź i każdy powinien znać, w szczególności ci, co tak ryzykują.
Niektóre pary uprawiają tak seks całe życie i im się udaje uniknąć ciąży, a niektóre wpadają raz za razem. W preejakulacie jest dość plemników by zapłodnić, bo przecież stąd zdarzają się wpadki ( nie tak często jak po prostu po wytrysku w pochwie), tym bardziej w dni płodne. Jak jesteście przygotowani na dzidziusia to jak najbardziej ryzykujcie :)

Odnośnik do komentarza

Powiem tak. Jedyne co nas broni przed dzieckiem to to , że mamy 18 lat i jeszcze jeden rok nauki w liceum, mieszkamy oddzielnie i dopiero w te wakacje będziemy zarabiać przez 2 miesiące.
Dziecko planujemy mieć na studiach wtedy kiedy będziemy już prawie wyłącznie na swoim :)
Moja dziewczyna chciałaby mieć już dziecko, ja jeszcze się wzbraniam ponieważ boje się tylko tego, ze nie mielibyśmy pieniędzy na dziecko i moja rodzina by mnie wyrzuciła z domu.Jednak jakby dziecko się pojawiło to myślę , że mimo wszystko dalibyśmy radę.
Ale w sprawie tematu.Szansa na zajście w ciążę przez preejakulat nie jest raczej zbyt wysoka, więc czy warto się denerwować przed każdym okresem? Nie panikuje, jednak ta niepewność gdzieś tam w głowie jest.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną. W przypadku stosowania jako metody antykoncepcyjnej stosunku przerywanego trzeba liczyć się z ryzykiem ciąży. Nie da się go jednak określić w wartościach liczbowych. Preejakulat zawiera plemniki zdolne do zapłodnienia. Jeśli na chwile obecną nie jest planowane potomstwo to warto pomyśleć o skuteczniejszej metodzie antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

Jakie stosowaliście zabezpieczenie? Bo stosunek przerywany nie jest zabezpieczeniem. To, że do wytrysku nie doszło to dobrze ale nie oznacza, ze w ciązy być nie możesz zwłaszcza gdy mialas jeszcze dzień płodny.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam, dwa dni temu udałam się do ginekologa w celu badania piersi. Na szybko poprosiłam go, aby zrobił mi również badanie usg dopochwowe. Stwierdził przy tym, iż mam tyłozgięcie macicy oraz powiększoną śluzówkę macicy, polecił zrobić test ciążowy w ciągu dwóch tygodni. Dość szybko się ze mną obszedł, więc nie zdążyłam zadać żadnego pytania (ba, wdałam się w taki szok, że nawet nie wiedziałam, o co zapytać.) ostatnim razem współżyłam z partnerem w ostatni piątek (w wannie), w poprzednią środę również, wtedy wypadały mi dni płodne. Nie używamy zabezpieczeń, stosunek przerywany nigdy nas nie zawiódł, zawsze było na czas. Wczoraj już z ciekawości zrobiłam test-jak się spodziewałam-negatywny. Za 7 dni wypada mi miesiączka, od 3 dni już bolą mnie piersi, jestem ospała, nie mam apetytu, za chwilę mam. Odczułam dziś rano mdłości-dość intensywne, obyło się jednak bez wymiotów. Skarżę się na ból pleców oraz dziwne uczucie w żołądku-mianowicie nawet kiedy zjem pełne śniadanie, tylko na chwilę czuję uczucie sytości-po kilku minutach burczy jak gdybym nie jadła nic od trzech dni. Nie wiem, czy wytrzymam 7 dni do miesiączki, chciałabym już być choć poniekąd przygotowana, bo myślę o tej ciąży 24/7. Czy ktokolwiek z Was mógłby coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza

Test wykonany za wcześnie więc wyszedł negatywny. Musisz czekać do dnia spodziewanej miesiączki i wtedy go wykonać. Co do pierwszych objawów ciąży. każda ma inaczej, inaczej je przechodzi w różnym czasie się zaczynaj i kończą. Poza tym myślenie nom stop o tym przy negatywnym teście też może poniekąd wywołać taką reakcje organizmu.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, zrób test z krwi. A na przyszłość radzę pomyśleć o antykoncepcji, gdyż stosunek przerywany jest akurat mało skuteczną metodą, gdyż w preejakulacie również znajdują się żywe plemniki, które mogą zapłodnić. W ten sposób w ciążę zachodzi wiele kobiet.

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie ostatnią miesiączkę miałam 31.10 następną powinnam dostać wczoraj. Współżyłam w dni płodne ale był to stosunek przerywany. Kilka dni po owulacji pojawił mi się jasno różowy śluz następnie był brązowy nie było go dużo i trwało to tylko 4 dni. Dzisiaj robiłam test i wyszedł negatywny. Odczuwam pieczenie piersi i czuję jak by były napompowane bolą mnie ale nie jest to aż taki straszny bol. Po za tym pojawiło mi się dużo śluzu wodnisty bialy śluz i jest go dużo. Strasznie zwiększył mi się apetyt. Moje pytanie brzmi czy może to być ciąża?

Odnośnik do komentarza
Gość Unknownman122

Witam! Mam pilne pytanie do eksperta nawet kilku i chciałbym żeby kilku ekspertów mi wyraziło swoje zdanie na temat tej sytuacji a mianowicie, uprawiałem seks z dziewczyną w jej dni płodne, od początku używaliśmy gumki ale w pewnym momencie pękła lecz jeszcze nie doszedłem szybko wyciągnąłem penisa i założyłem nową prezerwatywę. Dopiero w nowej prezerwatywie doszedłem. Nie wiem czemu ale bardzo ciężko mi było dojść, wydaje mi się że to przez to że oboje byliśmy zmęczeni i śpiący. I teraz moje pytanie i prosiłbym o zdanie kilku ekspertów na ten temat, jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przez ten cały preejakulat? Spuściłem się dopiero w gumce wcześniej nie, więc jak pękła gumka to tylko ten śluz miał szansę się dostać i chciałbym wiedzieć jak duża jest szansa zapłodnienia przez ten śluz? Czytałem wiele wypowiedzi na kilku forach i jedni mówili że duża szansa drudzy że mała szansa a jeszcze inni że u zdrowego mężczyzny w preejakulacie nie ma prawa być plemników więc jestem totalnie zagubiony przez te wypowiedzi. Proszę o zdanie najlepiej kilku ekspertów na ten temat. Z góry bardzo dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Takatamciaza

Witam. Zależy mi, żeby poznać dokładną datę zapłodnienia. Stosunek odbył sie 14 lipca przerywany skończony nie w,pochwie. Partner sie,tylko wytarł i po pół godz byl kolejny stosunek trwajacy moze 3 min i tez nieskonczony. 15 lipca byl stosunek do konca. Ostatnia miesiaczka rozpoczela sie 26 czerwca a 29 przestalam.brac tabletki antykoncepcyjne. Ktora z,dat jest bardziej prawdopodobna z,zaplodnieniem? Lekarz uważa ze jajeczko.zostalo zaplodnione od 17 do 20 lipca?

Odnośnik do komentarza
Gość Renia1503

Witam ostatnio z partnerem kochałam się dwa dni pod rząd w dni płodne jednak to był przerywany stosunek od tamtego dnia minęło 10 dni jestem 5 dni przed okresem dziś zrobiłam test ciążowy ponieważ źle się czułam miałam bole brzucha nudności brak apetytu wczoraj zauważyłam że leci mi śluz bladoróżowy a dziś już brunatny testy wykazały że nie ma ciąży do lakarza dzwoniłam mówił że po 10 dniach jest mały odstęp żeby wykryć ciążę i nie wiem co robić czy to ciąża czy jednak nie

Odnośnik do komentarza
Gość Anom1234509876

Miałam podobną sytuację Chłopak wszedł we mnie podczas dni głodnych nawet nie na 2 cm na chwileczkę po czym zaraz wyszedł, nie przebił mi błony I nie doszedł Ani we mnie Ani poza mną, a ostatni wytrysk przed tym zdarzeniem odbył się dzień może dwa dni wczesniej. Czy możliwe jest abym była w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...