Forum Ciąża i dziecko

Aborcja farmakologiczna

~isisamro

~isisamro

Jestem w drugim tygodniu ciazy. Poczatek trzeciego. Obydwoje z partnerem nie chcemy tego dziecka. Chcemy miec wspolne, ale za 2,3 lata. Teraz nie jest odpowiedni moment dla nas obojga. Po zrobieniu testu byl placz. Czulam wewnetrznie, ze jestem w ciazy chyba od momentu poczecia. Nadal jednak to wszystko jest jakby obok mnie. Zdecydowalismy sie na aborcje farmakologiczna. Mieszkamy za granica. Za 4 dni to nastapi. Pierwsza czesc, a po 3 dniach druga i ostateczna. Ja jestem gotowa i juz sama mysl i usunieciu przynosi mi ulge. Wiem, ze nie bede zalowala, nie bede katowala siebie myslami. Najbardziej boje sie jednak komplikacji, wykrwawienia i bezplodnosci w przyszlosci. To ostatnie jest najwazniejsze. Czy sa jakiekolwiek szanse procentowe, ze w przyszlosci nie bede mogla miec dzieci? Jakie badania musze dokonac po aborcji farmakologicznej i kiedy, aby upewnic sie, ze jestem calkowicie zdrowa?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Panda

Panda

Kazda aborcja niesie ryzyko tego ze mozesz byc bezpłodna w przyszłosci i mozesz miec problemy zdrowotne. To bardzo duza ingerencja zwlaszcza ze wszystko wywolujesz silnymi lekami. Zastanow sie czy naa pewno chcesz dokonac aborcji, mozesz pozniej zalowac

229 panda Kobieta, 39 lat, Katowice
kocham20066

kocham20066

witam mam pytanie jestem trzy tygodnie w ciazy i nie chcem tej ciazy bardzo bym chciala zapytac sie czy jest jakas mazliwosc usuniecia tabletkami zeby nie bylo ryzyka bardzo prosze

89058 kocham20066 Kobieta, 34 lata, warszawa
Arabika

Arabika

a dlaczego chce usunąć tę ciążę? Przecież możesz donosić i oddać do adopcji jeśli nie chcesz tego dziecka?
Może daj sobie czas na oswojenie się z tą wiadomością o ciąży, pewnie był to dla ciebie szok. Poczekaj aż emocje opadną i wtedy się zastanów. Pamiętaj, ze taka aborcja jest też nielegalna w Polsce.

87742 arabika Kobieta, 32 lata, Suwałki
~Tunezja

~Tunezja

Kocham,
czemu nie chcesz tego dziecka? Dlaczego nie chcesz go urodzić?

~MisiaKasia

~MisiaKasia

Nie trudno się domyśleć, że jestem za aborcją. Uważam, że każdy ma prawo decydować o własnym ciele.
Jestem na 99% pewna, że jestem w ciąży, choć testy pokazują co innego... jednak mogą się mylić, bo okres już długo mi się spóźnia. Test beta zapewne to potwierdzi. Mam jeszcze ciut nadziei, że to jednak jakieś zaburzenia lecz nie łudzę się. Bolą mnie piersi, brzuch pobolewa, a okresu brak.
Tabletki poronne zamówione już ze sprawdzonego źródła i czekam do piątku.
Będę tu pisać jak to znoszę i jak mi idzie. Może ktoś się zainteresuje i nie będzie mi wypisywał umoralniających tekstów, ponieważ mam swoje przekonania.
Bałam się tej aborcji tabletkami, ale wiele się o niej naczytałam i już tak się nie boję. Prawie zawsze się udaje i wcale nie boli tak mocno. Wiele kobiet pisało, iż boli jak na okres lub trochę silniejszy okres... Chcę już mieć to za sobą...
A wy wiecie coś o tego rodzaju aborcji np z życia?

~Lebiotka

~Lebiotka

A kiedy masz wyniki bety? Może wcale nie jesteś w ciąży, tylko stres zrobił swoje?

~MisiaKasia

~MisiaKasia

gdyby aborcja była morderstwem, to by była zakazana na całym świecie, a nie tylko w tak zacofanych krajach typu Polska. Jajo to nie kurczak, zarodek to jeszcze nie dziecko tylko fasolka w brzuchu, która nawet dziecka nie przypomina. Wg Kościoła nawet ,,zabity" plemnik, to morderstwo. No tak, najlepiej jest mieć 15 niedożywionych dzieci.
Pomijając ten temat - dziękuję, że ktoś się zainteresował zamiast umoralniać :). Będę tu z wami w kontakcie.
Betę robię jednak w piątek.

austeria

austeria

ejejej.. Dorota... bez przesady.. z takimi słowami nawet nikt nie będzie chciał Cię słuchać, mimo to, że mogłabyś powiedzieć coś mądrego..

15475 austeria Kobieta, 13 lat, Gliwice
Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Przede wszystkim proszę wykonać badanie poziomu hormonu beta-hCG. Skoro testy ciążowe są negatywne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie jest Pani w ciąży, a Pani objawy są wynikiem na przykład zaburzeń hormonalnych. Po drugie proszę pamiętać o ryzyku poważnych powikłań, jakie mogą wystąpić podczas takiego zabiegu. Dobrze byłoby zatem, gdyby ktoś był z Panią, by w razie potrzeby móc wezwać fachową pomoc lekarską.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 30 lat, Lublin
~MisiaKasia

~MisiaKasia

~Dorota 0163
jesteś gorsza niż popularny morderca,bo on mordując dorosłych daje im jakąś szansę na obronę ,a ty zabijasz nie mogących się bronić,najsłabszych.Szkoda,że twoja matka nie pomyślała o tobie-to nie człowiek,to niewiadomocoś...

Nie produkuj tu tyle tych głupot, bo sapki dostaniesz. Zarodek to jeszcze nie człowiek więc bez sensu jest twoje pisanie o zabójstwach. W ogóle to wróć do poprzedniej mojej wiadomości i przeczytaj jeszcze raz. Gdyby aborcja była zabójstwem, to by była zakazana wszędzie, a nie w kraju, który został zdominowany światopoglądem Kościoła. Każdy ma prawo decydować o swoim ciele, a skoro ja nie mam w tej chwili możliwości na wychowanie kolejnego dziecka z wielu powodów, to nie będę rodzić dziecka, bo TY tak chcesz i takie masz upodobania. I tak usunę.
PS... Jestem wierząca lecz nie ze wszystkim się zgadzam co do kościoła

~MisiaKasia

~MisiaKasia

Lek. Izabela Więch
Witam!
Przede wszystkim proszę wykonać badanie poziomu hormonu beta-hCG. Skoro testy ciążowe są negatywne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie jest Pani w ciąży, a Pani objawy są wynikiem na przykład zaburzeń hormonalnych. Po drugie proszę pamiętać o ryzyku poważnych powikłań, jakie mogą wystąpić podczas takiego zabiegu. Dobrze byłoby zatem, gdyby ktoś był z Panią, by w razie potrzeby móc wezwać fachową pomoc lekarską.

Jutro jadę do ginekologa i na betę też. Jestem już praktycznie w 6 tygodniu ciąży (nie licząc od zapłodnienia tylko od ostatniej miesiaczki) więc może USG coś pokaże. Jeśli nie jestem w ciąży, to trudno, wolę mieć tabletki w zapasie i stracić kilka stów niż potem żałować, bo będzie za późno na usunięcie.
Owszem, wiem, że możliwe są powikłania, ale czytałam też, że zdarzają się on rzadko i u większości kobiet wszystko się udaje, a nawet najczęściej niepotrzebne jest łyżeczkowanie. Myślę, że będzie dobrze. W razie czego - do mojego ginekologa chodzę prywatnie więc będę mogła mu powiedzieć, że chyba poroniłam i mnie przyjmie. Bierze pieniądze więc nie będzie problemu z dostaniem się do lekarza :).
Będę z wami w kontakcie jakby ktoś był zainteresowany, jak to u mnie przebiegło :). Wiem, iż jest wiele kobiet z podobnym problemem o czym świadczy chociaż ilość zamawianych tabletek. Gdyby ktoś chciał, to podam źródło, gdzie można legalnie zamówić tabletki poronne, które rzadko powodują skutki uboczne, bo są bezpieczne dla zdrowia kobiety. Tabletki kupowane w Polsce od prywatnych osób albo są witaminą C albo są po prostu niebezpieczne. Można też natrafić na oszustów, którzy nie wysyłają paczek.

~.Lena.

~.Lena.

A jakie leki kupiłas i co to za sprawdzone źródło. Bo jestem w podobnej sytuacji do ciebie. Też podejrzewam ciążę. Może podać jakiś namiar na to źródło? Bardzo mi zależy a już raz niestety padłam ofiarą oszustów.

austeria

austeria

~MisiaKasia
~Dorota 0163
jesteś gorsza niż popularny morderca,bo on mordując dorosłych daje im jakąś szansę na obronę ,a ty zabijasz nie mogących się bronić,najsłabszych.Szkoda,że twoja matka nie pomyślała o tobie-to nie człowiek,to niewiadomocoś...

Nie produkuj tu tyle tych głupot, bo sapki dostaniesz. Zarodek to jeszcze nie człowiek więc bez sensu jest twoje pisanie o zabójstwach. W ogóle to wróć do poprzedniej mojej wiadomości i przeczytaj jeszcze raz. Gdyby aborcja była zabójstwem, to by była zakazana wszędzie, a nie w kraju, który został zdominowany światopoglądem Kościoła. Każdy ma prawo decydować o swoim ciele, a skoro ja nie mam w tej chwili możliwości na wychowanie kolejnego dziecka z wielu powodów, to nie będę rodzić dziecka, bo TY tak chcesz i takie masz upodobania. I tak usunę.

Skoro jesteś wierząca, to na pewno czytałaś Biblię. Więc nie mów, że to Kościół sobie takie coś wymyślił, bo tam przecież jest na to odpowiedź. Już kiedyś ktoś mi mówił (a propo innego tematu), że mam mu cytaty przytoczyć, więc z góry mówię, że tego nie zrobię, bo nie w moim stylu jest chodzenie na łatwiznę.
Nie wiem, czy zakaz aborcji w naszym kraju jest tylko przez dominację kościoła, mam na ten temat raczej inne zdanie, ale nie będę tutaj tego rozwlekać. Po prostu nie lubię (tutaj już nie chodzi mi tyle o Ciebie, co ogólnie), gdy ktoś deklaruje się jako osoba wierząca, ale jednocześnie jest zamknięty w klatce własnych przekonań że "wierzę, ale... (to jest moje ciało/kościół jest głupi/nie zgadzam się z tym i z tym i koniec kropka, to wymysł itd. itp.)" i nawet nie chce poznać czemu tak jest, skąd to się wzięło, dlaczego w naszym Kościele jest tak a nie inaczej. Po prostu zazwyczaj jest zero zainteresowania, tylko postawa "nie, bo nie" i kropka. Bo kler sobie tak postanowił? Otóż nie. Bo to jest wymysł Kościoła? Otóż nie. No ale najbezpieczniej jest powiedzieć, że się na przykład "wierzy w Boga, ale nie w Kościół", bo wtedy jest wilk syty i owca cała. Więź z Bogiem oczami człowieka "nienaruszona" a i robić można co się podoba, bo nie będzie się robić nic, co wymyślił Kościół, skoro się w Niego nie wierzy. Niestety poznanie naszej wiary wymaga wiele czasu i wiele chęci, których nie każdy ma. Wtedy najlepiej jest powiedzieć, że Kościół jest zły i zwalić na Niego winę.

~MisiaKasia

~MisiaKasia

~.Lena.
A jakie leki kupiłas i co to za sprawdzone źródło. Bo jestem w podobnej sytuacji do ciebie. Też podejrzewam ciążę. Może podać jakiś namiar na to źródło? Bardzo mi zależy a już raz niestety padłam ofiarą oszustów.

zamów sobie ze strony W****O* W**. Pomagają oni kobietom z krajów, w których dostęp do tabletek jest utrudniony. Szukaj w googlach

~MisiaKasia

~MisiaKasia

austeria
~MisiaKasia
~Dorota 0163

Skoro jesteś wierząca, to na pewno czytałaś Biblię. Więc nie mów, że to Kościół sobie takie coś wymyślił, bo tam przecież jest na to odpowiedź. Już kiedyś ktoś mi mówił (a propo innego tematu), że mam mu cytaty przytoczyć, więc z góry mówię, że tego nie zrobię, bo nie w moim stylu jest chodzenie na łatwiznę.
Nie wiem, czy zakaz aborcji w naszym kraju jest tylko przez dominację kościoła, mam na ten temat raczej inne zdanie, ale nie będę tutaj tego rozwlekać. Po prostu nie lubię (tutaj już nie chodzi mi tyle o Ciebie, co ogólnie), gdy ktoś deklaruje się jako osoba wierząca, ale jednocześnie jest zamknięty w klatce własnych przekonań że "wierzę, ale... (to jest moje ciało/kościół jest głupi/nie zgadzam się z tym i z tym i koniec kropka, to wymysł itd. itp.)" i nawet nie chce poznać czemu tak jest, skąd to się wzięło, dlaczego w naszym Kościele jest tak a nie inaczej. Po prostu zazwyczaj jest zero zainteresowania, tylko postawa "nie, bo nie" i kropka. Bo kler sobie tak postanowił? Otóż nie. Bo to jest wymysł Kościoła? Otóż nie. No ale najbezpieczniej jest powiedzieć, że się na przykład "wierzy w Boga, ale nie w Kościół", bo wtedy jest wilk syty i owca cała. Więź z Bogiem oczami człowieka "nienaruszona" a i robić można co się podoba, bo nie będzie się robić nic, co wymyślił Kościół, skoro się w Niego nie wierzy. Niestety poznanie naszej wiary wymaga wiele czasu i wiele chęci, których nie każdy ma. Wtedy najlepiej jest powiedzieć, że Kościół jest zły i zwalić na Niego winę.

Mylisz się. Nie napisałam, że nie wierzę w Kościół. Chodzę do kościoła prawie co niedzielę, przyjmuję sakramenty częściej niż raz do roku, mam też ślub kościelny. Niestety z niektórymi rzeczami się nie zgadzam, bo poza wiarą mam także rozum, nie jestem ślepo wierząca. Nie zgadzam się np z tym, iż antykoncepcja to grzech, bo zabija się plemniki i nie ma dzieci... Przepraszam, ale czy zatem kobieta jest tylko do rodzenia dzieci? Inne metody, nawet ta z obserwacją własnego śluzu, są bardzo zawodne, bo właśnie przez taki sposób ,,zabezpieczania się" (w gruncie rzeczy jest to metoda planowania rodziny, a nie metoda antykoncepcji) często rodzą się nieplanowane dzieci. Nie będę zatem podążać ślepo za wiarą. Kiedyś, za czasów Jezusa, nie było np gumek czy tabletek. Te wszystkie zakazy wymyślił Kościół i z tym się nie zgadzam. To ja decyduję o tym czy chcę mieć dzieci, jak będę temu zapobiegać i czy (jeśli zajdę w ciążę) urodzę to dziecko. Nie jestem za przerywaniem ciąży np w 4 miesiacu, gdzie normalna aborcja jest już niedopuszczalna, gdyż wtedy w brzuszku mamy już dziecko, które nie jest zarodkiem czy tam "fasolką", ale normalnie żyje, czuje, wygląda jak mały człowieczek.... To już jest okropne. Jednak co ma do zabójstwa aborcja w początkowych tygodniach, gdy ta fasolka nie przypomina nawet dziecka? Bo nie pozwolimy jej ,,wykiełkować"? To jest dokładnie to samo, co z zabijaniem plemników jednak z ingerencją w organizm.

austeria

austeria

Ale ja nie napisałam przecież, że to Ty nie wierzysz w Kościół, tylko ogólnie. Nawet podkreśliłam to, żebyś nie odebrała tego jako że mówię konkretnie do Ciebie. Co do reszty, to by była dłuższa rozmowa, ale masz trochę mylne patrzenie na te sprawy. Na przykład nikt nigdy nie powiedział, że antykoncepcja to grzech, bo zabija plemniki. Akurat nie taka argumentacja jest podana, to "Ty tak twierdzisz, że tak się twierdzi".No ale to jest naprawdę długa konwersacja i myślę, że nie na to forum.. :) Ja Tobie życzę jak najlepiej i mam nadzieję, że Twoja sytuacja szybko się wyjaśni, a tych tabletek nie będziesz musiała teraz użyć (bo jeszcze tego nie wiesz). Na koniec szczerze polecam Ci encyklikę Evangelium Vitae. Nie jest długa, a posiada wielką wartość. :) powodzenia

~MisiaKasia

~MisiaKasia

austerio - niestety, ale np nasz ksiądz powiedział o antykoncepcji, że to grzech ciężki, a potem miałam okazję poczytać o tym w necie.

Dziewczyny, dostałam wczoraj okresu :) jaka ulga... dziś jeszcze dla pewności zrobiłam test i negatywny

austeria

austeria

dlaczego Ty nie czytasz ze zrozumieniem....? przecież nie napisałam, że to nie jest grzech, tylko wyjaśniłam powód, dlaczego tak jest (mylny z Twoim pojęciem).
Gratuluję, swoją drogą wiadomo było,że dostaniesz :)

~Dorota 0163

~Dorota 0163

i dobrze że dostałaś okresu bo nie zasługujesz na to żeby być matką