Forum Ciąża i dziecko

Czy warto kupić inhalator?

~Rześka

~Rześka

Mam takie pytanie czy któraś z was stosowała inhalator? Bo moja niunia ma katar i jest przeziębiona. Pani doktor zaleciła inhalacje, jednak przychodnia nie wypożycza sprzętu i isę zastanawiam czy nie kupić. Bo córka ma mieć inhalacje dwa razy dziennie, a żla mi dziecka tak wozić w tą i s powrotem. A ponieważ wydatek jest rzędu 200 zł na ten inhalator to chcę się upewnić czy warto.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dadaaria

dadaaria

200 zł to sporo, a to jedyne rozwiznie? na katr jest tyle rzeczy ze nie wiem czy warto zwlaszcza ze nie wiadomo jak to bedzie wplywalo na Małą

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 31 lat, gdzieś pod Wawą
Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Inhalator to bardzo praktyczny sprzęt medyczny, który rzeczywiście ułatwia leczenie infekcji dróg oddechowych. Proszę pamiętać, że chociaż cena nie jest może zbyt niska, ale można go stosować zarówno u dzieci w różnym wieku jak i u dorosłych. Jeśli zatem lekarz podstawowej opieki zdrowotnej zalecił inhalacje, proszę pomyśleć o zakupie.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 31 lat, Lublin
~jolka6526

~jolka6526

Można w dobrej cenie już parę lepszej klasy inhalatorów znaleźć. Choćby ten co ja mam czyli Sanity Simple. Polska firma, łatwa i przyjazna dla człowieka obsługa. Cała rodzina się tym u mnie inhaluje, nawet dzieci jakoś specjalnie namawiać nie trzeba było. Aerozol szybko trafia do dróg oddechowych, nie trzeba ślęczeć nad maszyną długich minut.

~rita441

~rita441

Akurat u mojej córki wymagane jest od inhalatora, żeby działał na całe drogi oddechowe. Niestety przy tanich inhalatorach leki często osiadają na górze, a nie idą po całym problematycznym obszarze. Po dość długich poszukiwaniach trafiłam na inhalator Elisir medbryt.com.pl/inhalatory-domowe/inhalator-elisir. Urządzenie ma głowicę, która gwarantuje rozproszenie leków po całych drogach oddechowych, a nie tylko po części. Jak dla mnie to najważniejsza zaleta. Nie mam inhalatorowi poza tym niczego do zarzucenia. Sprawdza się.

~diandiana

~diandiana

Sporo zaoszczędziłam na komplecie Mesh + Baby temp Sanity, akurat teraz maja promocje – zobacz na googlach

~Joanna Józefa

~Joanna Józefa

Warto, szczególnie inhalator - nebulizator. Ja mam Philips Respironics. Nie był najtańszy (chyba 250 zł kosztował) ale mam go od kilku lat i często jest w użyciu, a działa jak nowy.
P. S. Na katar polecam inhalacje z Zabłockiej Mgiełki Solankowej z kilkoma kroplami olejku z oregano i "psikanie" mgiełką, zamiast wodą morską (mgiełkę wlewam do butelki po wodzie morskiej do nosa, takiej którą można odkręcić i psikam kilka razy dziennie; po każdym psiknięciu trzeba oczyścić nos). U syna katar, nawet zielony, znika po dwóch dniach. Na kaszel, który mój syn miał bardzo często, więc znam problem, polecam bańki. My mamy te bezogniowe. Wieczorem bańki, potem Vics VapoRub i kaszel znika (kaszel może się pojawić w nocy ale to normalne po postawieniu baniek, jeśli jest bardzo silny, wtedy przydaje się nebulizator i w ostateczności Nebud - steryd). Mam nadzieję, że pomogłam (mój syn ciągle chorował - zapalenie oskrzeli, zielony katar, itp., więc próbowałam wszystkiego)

~adajj

~adajj

W fajnej cenie sprzedają zestaw Silent Mesh + BabyTemp w Sanity teraz, ja to kupowałam siostrze bo jej się dzidzia urodziła niedawno i taki termometr z inhalatorem to im się powinien w domu przydać