Forum Ciąża i dziecko

Czy warto kupić inhalator?

~Rześka

~Rześka

Mam takie pytanie czy któraś z was stosowała inhalator? Bo moja niunia ma katar i jest przeziębiona. Pani doktor zaleciła inhalacje, jednak przychodnia nie wypożycza sprzętu i isę zastanawiam czy nie kupić. Bo córka ma mieć inhalacje dwa razy dziennie, a żla mi dziecka tak wozić w tą i s powrotem. A ponieważ wydatek jest rzędu 200 zł na ten inhalator to chcę się upewnić czy warto.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dadaaria

dadaaria

200 zł to sporo, a to jedyne rozwiznie? na katr jest tyle rzeczy ze nie wiem czy warto zwlaszcza ze nie wiadomo jak to bedzie wplywalo na Małą

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 30 lat, gdzieś pod Wawą
Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Inhalator to bardzo praktyczny sprzęt medyczny, który rzeczywiście ułatwia leczenie infekcji dróg oddechowych. Proszę pamiętać, że chociaż cena nie jest może zbyt niska, ale można go stosować zarówno u dzieci w różnym wieku jak i u dorosłych. Jeśli zatem lekarz podstawowej opieki zdrowotnej zalecił inhalacje, proszę pomyśleć o zakupie.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 30 lat, Lublin
~jolka6526

~jolka6526

Można w dobrej cenie już parę lepszej klasy inhalatorów znaleźć. Choćby ten co ja mam czyli Sanity Simple. Polska firma, łatwa i przyjazna dla człowieka obsługa. Cała rodzina się tym u mnie inhaluje, nawet dzieci jakoś specjalnie namawiać nie trzeba było. Aerozol szybko trafia do dróg oddechowych, nie trzeba ślęczeć nad maszyną długich minut.

~rita441

~rita441

Akurat u mojej córki wymagane jest od inhalatora, żeby działał na całe drogi oddechowe. Niestety przy tanich inhalatorach leki często osiadają na górze, a nie idą po całym problematycznym obszarze. Po dość długich poszukiwaniach trafiłam na inhalator Elisir medbryt.com.pl/inhalatory-domowe/inhalator-elisir. Urządzenie ma głowicę, która gwarantuje rozproszenie leków po całych drogach oddechowych, a nie tylko po części. Jak dla mnie to najważniejsza zaleta. Nie mam inhalatorowi poza tym niczego do zarzucenia. Sprawdza się.