Skocz do zawartości
Forum

Czy warto kupić inhalator?


Gość Rześka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy któraś z was stosowała inhalator? Bo moja niunia ma katar i jest przeziębiona. Pani doktor zaleciła inhalacje, jednak przychodnia nie wypożycza sprzętu i isę zastanawiam czy nie kupić. Bo córka ma mieć inhalacje dwa razy dziennie, a żla mi dziecka tak wozić w tą i s powrotem. A ponieważ wydatek jest rzędu 200 zł na ten inhalator to chcę się upewnić czy warto.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Inhalator to bardzo praktyczny sprzęt medyczny, który rzeczywiście ułatwia leczenie infekcji dróg oddechowych. Proszę pamiętać, że chociaż cena nie jest może zbyt niska, ale można go stosować zarówno u dzieci w różnym wieku jak i u dorosłych. Jeśli zatem lekarz podstawowej opieki zdrowotnej zalecił inhalacje, proszę pomyśleć o zakupie.

Odnośnik do komentarza

Można w dobrej cenie już parę lepszej klasy inhalatorów znaleźć. Choćby ten co ja mam czyli Sanity Simple. Polska firma, łatwa i przyjazna dla człowieka obsługa. Cała rodzina się tym u mnie inhaluje, nawet dzieci jakoś specjalnie namawiać nie trzeba było. Aerozol szybko trafia do dróg oddechowych, nie trzeba ślęczeć nad maszyną długich minut.

Odnośnik do komentarza
Gość rita441

Akurat u mojej córki wymagane jest od inhalatora, żeby działał na całe drogi oddechowe. Niestety przy tanich inhalatorach leki często osiadają na górze, a nie idą po całym problematycznym obszarze. Po dość długich poszukiwaniach trafiłam na inhalator Elisir medbryt.com.pl/inhalatory-domowe/inhalator-elisir. Urządzenie ma głowicę, która gwarantuje rozproszenie leków po całych drogach oddechowych, a nie tylko po części. Jak dla mnie to najważniejsza zaleta. Nie mam inhalatorowi poza tym niczego do zarzucenia. Sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Gość Joanna Józefa

Warto, szczególnie inhalator - nebulizator. Ja mam Philips Respironics. Nie był najtańszy (chyba 250 zł kosztował) ale mam go od kilku lat i często jest w użyciu, a działa jak nowy.
P. S. Na katar polecam inhalacje z Zabłockiej Mgiełki Solankowej z kilkoma kroplami olejku z oregano i "psikanie" mgiełką, zamiast wodą morską (mgiełkę wlewam do butelki po wodzie morskiej do nosa, takiej którą można odkręcić i psikam kilka razy dziennie; po każdym psiknięciu trzeba oczyścić nos). U syna katar, nawet zielony, znika po dwóch dniach. Na kaszel, który mój syn miał bardzo często, więc znam problem, polecam bańki. My mamy te bezogniowe. Wieczorem bańki, potem Vics VapoRub i kaszel znika (kaszel może się pojawić w nocy ale to normalne po postawieniu baniek, jeśli jest bardzo silny, wtedy przydaje się nebulizator i w ostateczności Nebud - steryd). Mam nadzieję, że pomogłam (mój syn ciągle chorował - zapalenie oskrzeli, zielony katar, itp., więc próbowałam wszystkiego)

Odnośnik do komentarza
Gość beataaax

Opłaca się kupować zestawy Sanity, dużo taniej wychodzą niż przy zamawianiu oddzielnie. Ja wzięłam ich komplet Silent Mesh + BabyTemp, super termometr mega szybki i tak samo inhalator jest w stanie podać aerozol od ręki.

Odnośnik do komentarza
Gość amandaax1990

Dobrym zakupem okazał się nasz Pro, już go mamy drugi rok i nic się nie psuje, nie przytyka, a inhalujemy się u nas w rodzinie dość często. Albo ktoś się przeziębi, albo trzeba sobie śluzówkę nawilżyć od tej klimy czy ogrzewania itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o inhalatory zrobione z myśla o dzieciach to będe też polecała Baby. Szybka inhalacja bez jakiegoś huku szumu i innego zawodzenia kompresora. Poza tym sam inhalatory razem z maseczkami przewodami i cala reszta zajmuje mało miejsca jest szybki w spakowaniu w torbe można go sobie latwo zabrac w podruz itd.

Odnośnik do komentarza

To prawda że by się przydało więcej stron w sieci w fajny uczciwy sposób mówiących o inhalatorach, producentach, rzeczach na jakei warto zwracac uwage przy zakupie...bo brakuje takich serwisow. Mi osobiscie pomogl w wyborze ranking na http://rankinginhalatorow.pl/. Szukalam modelu dla siebie i ten z pierwszego miejsca na liscie mi jak na razie odpowiada.

Odnośnik do komentarza

Jestem zadowolona z inhalacji przez Pro jest szybka i rzeczywiście skuteczna, widzę efekty choćby jak mi się dzieci zaziębią. Powrót do zdrowia przy inhalacji jest dużo szybszy niż jak wcześniej leczyliśmy się standardowo, doustnie, przez jakieś tabletki czy syropki, zwłaszcza stany zapalne gardła czy krtani można usunąć dużo szybciej.

Odnośnik do komentarza

Hej , cześć. Myśmy mojemu bratu i szwagierce kupili w prezencie zestaw Familino Pro czyli inhalator i irygator w jednym.
Urodziła im się córeczka i wiadomo że przy takim małym dziecku podawanie jakiś tabletek czy syropków nie wchodzi za bardzo w grę, aerozol jest dużo bezpieczniejszy i wygodniejszy przy jakichkolwiek problemach z oddechem, infekcjach i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Gość najkkkijjj

Bardzo mocny inhalator ma Flaem, włoska marka, chodzi mi o model Familino Pro. Świetnie się jak na razie z niego korzysta. Wygodny dla dzieci, z dopasowaną maseczką przylegającą do buzi, mogę tylko chwalić póki co.

Odnośnik do komentarza
Gość Alicjazkrainygwiazd

Wznowię może post, za miesiąc wrzesień, znowu zaczną się kaszle, katarki, a mój inhalator wysiadł. Chcę teraz kupić inhalator haxe nebulus, bo ma taką komorę dodatkową, żeby wszystko tam pochować. I parametry wyglądają ok, ale może ktoś go używał? Mało popularny, więc mało opinii na ceneo, może akurat ktoś z was używał? ?

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Gość Alicjazkrainygwiazd napisał:

Wznowię może post, za miesiąc wrzesień, znowu zaczną się kaszle, katarki, a mój inhalator wysiadł. Chcę teraz kupić inhalator haxe nebulus, bo ma taką komorę dodatkową, żeby wszystko tam pochować. I parametry wyglądają ok, ale może ktoś go używał? Mało popularny, więc mało opinii na ceneo, może akurat ktoś z was używał? ?

Ja mam inny inhalator z tej firmy chyba haxe galaxy, jest już z nami 2 sezony jesienno-zimowy , a mam w domu przedszkolaka, więc trochę przeżył. Nie narzekam na niego, bardzo dobrze mi się sprawdza, wyleczył nas z niejednego przeziębienia.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...