Skocz do zawartości
Forum

Przerost połowy ciała u dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Czy dzieci miały robione badania krwi na poziom sodu i białko całościowe? Nigdy nie widziałam innego poza moim dzieckiem przypadku przerostu, czy to wygląda jak opuchniecie? Czy ktoś robił badanie na zespół silvera russla?

Odnośnik do komentarza

Karolina211992
Witam serdecznie wszystkich rodziców. Pisałam tu w 2012 r. Mój synek ma obecnie 6,5 lat urodził się z połowiczym przerostem ciała (od włosów na głowie po same stopy) od góry do pasa różnica nie jest aż tak duża, ale niestety na udach jest różnica 5 cm, krótsza 2 cm( a była 3cm), stopa o 1 cm krótsza. Jeździmy do tej pory na kontrole, ale do tej pory mieliśmy serie badań, nawet robione były w Anglii i Wlk. Brytanii, które sa wszystkie dobre. Nie ma żadnego przypisanego zespołu, nie jest to również choroba genetyczna. Na dzień dzisiejszy lekarze nie wiedzą co dalej, mówią również, że albo asymetria się wyrówna, albo będzie tak jak do tej pory, nie wykluczają tego, że może się pogorszyć. Syn rozwija się dobrze, jedynie jest trochę spowolniony przez nóżkę. Miał 3 rezonanse w jednym wyszło zespół Arnolda Chiariego. Drodzy rodzice proszę o kontakt, we 2 raźniej a tak to nie wiem co dalej robić.

Odnośnik do komentarza

Witam czy Karolina211922 jeszcze tu zagląda bo moja mała ma te same podejrzenia co twój synek,a my też jesteśmy z Dębna .Badania genetyczne dopiero poszly do Angli .Jeździmy tez do Szczecina na różne kontrole . Moja córka ma niecałe dwa miesiące urodzila sie jeszcze dotakowo z hipoglikemia ale cukier juz unormowali na szczescie .tez się martwię co będzie.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry.

Mój syn ma 6 lat. Różnice między prawą a lewą nóżką ma 3cm i ciągle narasta. Używamy butów z podbiciem. Prawa nóżka jest też trochę grubsza. Jest również cieplejsza i ma plamy, jest bardziej unaczyniona. W lecie jak gryzą komary to zauważyłem że bardziej widać te ugryzienia i się dłużej goją. Jeździmy do ortopedów, chodzimy do chirurgów naczyniowych, ale nikt nie może powiedzieć z jakiego powodu syn tak ma. Ortopedzi czekają jak syn będzie starszy a żeby podjąć się wydłużania kończyny krótszej. W domu trochę ćwiczymy na wzmacnianie tej krótszej nóżki. Proszę o jakąś pomoc, sugestie. Dziecko poza tym jest bardzo żywe:). mój adres: derks@op.pl

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, moja córeczka ma połowiczny przerost ciała prawa nóżkę ma grubsza druga chudsza i krótsza ma tez wystający języczek i naczyniak na cZole, genetyk stwierdził ze jest duże ryzyko wystąpienia zespołu beckwitha wiedemanna, czy ktoś mógłby mi powiedziec jak wyglada życie dziecka z podobnym przypadkiem bo odchodzę od zmysłów.

moj mail : hancia96@gmail.com

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...