Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowa wielkość zarodka


Gość tu...a5

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnią miesiączkę miałam 13.07.2012 roku. Zazwyczaj cykle miałam nieregularne ok.29-34 dni. Cykl przed ostatnią miesiączką wynosił 28 dni. Podczas wczorajszej wizyty 04.09.2012 roku, lekarz zrobił mi usg z którego wynika: CRL: 0,61 cm; G.A. 6wd+/- 7 d, Na karcie napisał 7/8 tydzień ciąży, w jamie macicy widać pojedyńczy pęcherzyk ciążowy CRL odpowiada 6 tydzień+ 1 dzień. Czy są to prawidłowe wyniki? Według ostatniej miesiączki powinnam już być w połowie 8 tygodnia, a w tym czasie zarodek powinien mieć wielkość 14 - 20 mm. Lekarz wypisał mi duphaston i kazał brać 3 razy dziennie. Powiedział, że wielkość zarodka jest prawidłowa. Wcześniej miałąm robione usg 21.08.2012 roku gdzie GS było 0,45

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdecydowanie powinna Pani zaufać lekarzowi prowadzącemu. Proszę pamiętać, że wiek ciąży wg USG i wg daty ostatniej miesiączki dość często się różni. Różnica 2 tygodni w zasadzie jest na tyle niewielka, że nie budzi niepokoju. Proszę zatem zastosować się do zaleceń lekarza położnika. Gdyby mimo wszystko miała Pani jeszcze jakieś wątpliwości proszę pamiętać, że może skonsultować się Pani z innym specjalistą.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy dzień ostatniej miesiaczki miałam 24 kwietnia przy 25 dniowym cyklu.Dwa dni temu bylam u lekarza, który stwierdził,że nie widać jeszcze zarodka.Dzisiaj nad ranem zaczęło się krwawienie i bol brzucha tak jak podczas miesiączki. Rano znów mialam wizytę ,lekarz powiedział ,że długość pecherzyka plodowego wynosi 23 mm czyli od ostatniej wizyty( dwa dni temu)podwoil swoją wielkość, lecz zarodka nadal nie widać.Czy rokuje to dobrze dla mojej ciąży?Czy po wielkosci pecherzyka można określić czas ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...