Forum Ciąża i dziecko

Dziecko zaczęło się jąkać po pójściu do przedszkola

~sieńka00

~sieńka00

Od niedawna mój synek rozpoczął uczęszczanie do przedszkola i zaczął się jąkąc :(( jestem załamana nie wiem czemu tak się dzieje. Do tej pory było wszystko dobrze mówił bardzo ładnie a teraz ciagle się jąka, co robić?? :((

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mała__MI

~Mała__MI

Może to być objaw stresu, oże on się denerwuje bardzo czymś, albo ktoś mu tam dokucza. Porozmawiaj z dzieckiem o tym jak jest w przedszkolu, jaka jest pani, jakie dzieci, kogo lubi a kto mu dokucza

Tarja

Tarja

Mała Mi ma rację - jąkanie się dziecka może wynikać ze stresu. Prawdopodobnie stres ten pojawił się ze zmiany trybu życia. Już nie jest w domu przy rodzinie, ale są obce dzieci, obca pani, dziecko może czuć się zagubione, przestraszone, to powoduje stres, który objawia się jąkaniem. Czy dziecko jest leworeczne? Jesli tak, prosze nie przekładac kredek do prawej reki, bo zaburzenia pracy półkul mózgu również mogą powodować jąkanie się. Porozmawiaj z wychowawczynią, aby zaopiekowała sie dzieckiem, zapytaj go czy lubi przedszkole co mu sie podoba a co nie. Podejrzewam, że prawdy Ci nie powie, ale jak bedziesz zadawała pytania patrz na reakcje dziecka i zauwazysz stres jak zgadniesz w czym tkwi problem i o tym nalezy pogadac z wychowawczynią. Możliwe, że w przedszkolu jest dziecko, które dominuje i stąd stres, albo po prostu nie może się odnalezc. Nie lekcewaz tego ale daj mu czas, wspierajcie go w domu dawajcie rady i niech pani spóbuje znalezc potencjalny powód, moze dziecko jest niesmiale i bojazliwe - mysle ze wszystko sie unormuje.

--

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

83914 tarja Kobieta, 32 lata, Rzeszów
miluna25

miluna25

U mnie było to samo ale kiedy zabrałam syna z publicznego przedszkola do prywatnej placówki językowej problem znikł, okazało się, że maluch stresował się tak dużej ilości kolegów, w Tequeście grupki są kameralne a i nauczyciele są z innym podejściem, jeśli jesteście zainteresowane to aktualnie trwa rekrutacja do zerówki :)

251429 miluna25 Kobieta, 34 lata, Warszawa