Skocz do zawartości
Forum

Spadek HCG i bordowe plamienia


Gość ks...na

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ostatnią miesiączkę miałam 31maja.
24 dni później miałam 2dniowe plamienie - bordowe drobne grudki, któremu towarzyszył ból głowy, brzucha, wymioty i rozwolnienie. Musiałam zarzywać środki przeciwbólowe, których staram się zwykle nie używać. Kiedy nie dostałam kolejnej miesiączki zrobiłam kilka testów ciążowych i wyszedł pozytywny. Mieszkam za granicą, a tu pierwsza wizyta z położną jest po 8 tygodniu ciąży. Dwa tygodnie po pierwszym plamieniu miałam krwawienie, ale tylko raz w ciągu dnia bez żadnych innych objawów. Tym razem to była czerwona krew. Kilka dni później, ponownie miałam plamienie takie jak pierwsze - bordowe grudki. Trwało ono ok. 3 tygodni codziennie. Później ustąpiło. To moja pierwsza ciąża. W 9 tygodniu miałam wizytę z położna. W wywiadzie spytała sie o krwawienia i od razu skierowała mnie na skan. Na skanie nie było widać zarodka w macicy tylko coś na jajniku. HCG wyszło 44600. Powiedziano mi, że to ciąża pozamaciczna i że trzeba usunąć laparoskopowo. Po dwóch dniach ponownie sprawdzono HCG. Nie wiem jaki był wynik. Po 5 dniach od skana poszłam na operację, która się nie odbyła. Stwierdzono, że skan jest niewyraźny i trzeba powtórzyć. Wyszedł identyczny jak poprzedni, nie widać zarodka. HCG spadło do 30000. Po dwóch dniach znów badanie HCG - 26000.. I tak co tydzień mam mieć mierzone HCG. Następne za dwa dni. Nic mi nie mówią. Wiem tylko tyle, zarodka nie widać, coś jest na jajniku, miało być usuwanie ciąży pozamacicznej, które się nie odbyło, HCG spada. Znowu plamiłam wczoraj - bordowe gródki przez jeden dzień, dzwoniłam do szpitala, ale nie miałam przyjeżdżać, bo krwawienie nie było intensywne a ból niewielki. Jakiej diagnozy mogę sie spodziewać?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zamieszczony przez Panią opis wskazuje, że wskazana jest dokładniejsza diagnostyka zmiany na jajniku. Pewne jest jednak, że nie jest Pani w ciąży prawidłowej. Rzeczywiście może być to jednak ciąża pozamaciczna. Ponieważ beta-HCG spada najprawdopodobniej lekarze chcą poczekać na kolejne wyniki, ponieważ leczenie chirurgiczne być może nie będzie konieczne. Przy następnej wizycie proszę jednak otwarcie zapytać - lekarz czy też położna mają obowiązek udzielić Pani wszelkich informacji!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...