Skocz do zawartości
Forum

Macierzyństwo to najlepsze chwile


Gość Aleksandra1980

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra1980

Jestem mamą 13-letniej Tosi i 4-miesięcznej Lenki.Bycie rodzicem nie należy do łatwych zajęć w życiu powiedziała bym że to najtrudniejsze co nas czeka.Ale kiedy widzisz swoje dziecko jak się do ciebie uśmiecha albo mówi jak bardzo Cię kocha i dziękuje za to że jest to aż serce mocniej bije.Nie ma takich słów które by to szczęście opisało to po prostu trzeba przeżyć. Są owszem chwile kiedy masz dość i nie masz już siły ale za moment to przechodzi i wszystko jest dobrze.Jeśli ma ktoś jakieś pytania na temat małych jak i starszych dzieci chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza

Acha,
myślę że często teraz nie chce się dzieci z wygody, z przekładania chwili, bo "praca, dom, samochód".. często jak dziecko kogoś nie "zaskoczy", to by mogło się okazać że by go mogło w ogóle nie być. To może wynikać z tego, że ludzie żyją bardzo za szybko, gubią się w życiu, nie zastanawiają nad wieloma rzeczami. Są osoby które w ogóle nie chcą mieć dzieci, nie czują do tego pociągu, i takie też mieć dzieci nie powinny. Są też takie,u których strach przed ciążą równa się z tym że nie mają powołania do macierzyństwa, bo je zagłuszają. Szkoda, bo potem zdarza się,iż okazuje się, że jest za późno..

a ile lat ma ten Twój maluch? :) i w ogóle to opowiedz jak rodzina i mąż przyjęli że jesteś w ciąży :D to musi być niesamowite uczucie wiedzieć że się ma w brzuszku dziecko..

Odnośnik do komentarza

byłam młoda, miałam 17 lat jak zaszłam w ciążę więc rodzice zadowoleni nie byli, ale nie krzyczeli na mnie za to więc i tak dobrze :) a potem to mama bardzo mnie wspierała, mój już obecny mąż nawet się nie załamał tylko bał się reakcji moich rodziców, a tak naprawdę się ucieszył :) w ogóle gdy byłam w ciąży, to traktował mnie jak królową, mogłam sobie leżeć, a on mi jedzenie robił i przynosił :) słuchał brzuszka i mówił do niego i całował :) ja na początku się załamałam, bo był to dla mnie szok, bałam się też reakcji swoich rodziców, a potem byłam bardzo szczęśliwa i dumna ze swojego brzuszka :) koleżanki same chciały dotykać brzucha, w liceum wszyscy dobrze mnie traktowali, nauczyciele też i jestem im bardzo wdzięczna :) miałam świetną wychowawczynię, która kupiła mi od całej klasy prezent, a właściwie całą paczkę rzeczy dla maluszka - ubranka, buciki, taką grubą książkę o maluszkach i gazetkę o macierzyństwie. Bardzo miło wspominam ten okres, uwielbiałam być w ciąży.
A moja córka ma dziś troszkę ponad 2 latka :) jest prześliczna i ma wyjątkową urodę, a przy tym jest bardzo mądra i bardzo dużo mówi

Odnośnik do komentarza

myślałam, że będzie ciężko, ale jak już się urodzi dziecko, to wcale tak nie jest :) czasami byłam zmęczona, to prawda, ale to jak każda matka. I ważne też jest wsparcie rodziców i partnera. Tak naprawdę 17 lat, to nie 13 i dziewczyna w tym wieku jest w stanie wychować dziecko. Nigdy nie byłam jakąś imprezowiczką, która co sobota ruszała na dyskotekę. Jeździłam, ale rzadko, nie było to dla mnie jakimś priorytetem. W ogóle ciąża bardzo mnie zmieniła, stałam się pewna siebie, zmieniła mój charakter i wygląd (wygląd w tym sensie, że zmieniłam fryzurę i w ogóle styl itp).
Nie rozumiem jak można nie chcieć mieć dzieci. Ciąża to najwspanialszy okres w życiu kobiety, ja czułam się w brzuszkiem cudnie, a nawet mogę powiedzieć, że mega sexy i byłam bardzo szczęśliwa :)

Odnośnik do komentarza
Gość Sieńka

Zamiast podnosić takie tematy jak aborcja na forum, lepiej skupić się na tym, aby udzielać pomocy młodym mamom i kobietom w ciąży. Można na przykład propagować przydatną wiedzę w postaci takich artykułów, jak ten http://mami.pl/jak-podnosic-jak-nosic-niemowle-porady-dla-poczatkujacych-mam/ . Początkujące mamy często mają problem z odnalezieniem się w nowej roli, dlatego jest to bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...