Skocz do zawartości
Forum

Czy kwas foliowy pomaga zajść w ciążę?


Gość ra...26

Rekomendowane odpowiedzi

~fajnamama1
Na pewno kwas nie zaszkodzi, gdyż jego nadmiar wydalany jest z moczem. Jeśli chodzi o kobiety to jest wskazany w przygotowaniach do ciąży, gdyż warto dostarczyć organizmowi wszystkiego co potrzebne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Niestety sam kwas foliowy jest przyswajalny przez połowę kobiet. Jedynie metafolinę przyswajają wszystkie kobiety.

Ale metafolina to przecież to samo co kwas foliowy tylko w innej postaci?

Odnośnik do komentarza
Gość basiamama

Dokładnie, chodzi o to, że jego brak może być skutkować wadą cewy nerwowej, rozszczepieniem kręgosłupa, przepukliną mózgu, czy bezmózgowiem. Warto pamiętać, że połowa kobiet ma problem z jego przyswajaniem. Jedynie metafolina, zawarta tylko w femibionie jest przyswajalna przez wszystkie kobiety. Dlatego ja osobiście go brałam, gdyż lepiej sięgnąć po pewny produkt, w końcu zdrowie dziecka jest dla nas najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza

Na pewno przed rozpoczęciem przyjmowania musimy skonsultować się z lekarzem. Jak chodzisz do ginekologa przez dłuższy okres to na pewno wie jaki masz organizm i dopasuje odpowiedni środek, żeby pomóc. Mój akurat polecał folik, więc go przyjmuję.

Odnośnik do komentarza

Niestety w dalszym ciągu nie wszystkie kobiety pamiętają o jego suplementacji, a co więcej nie wiedzą, że połowa ma problem z jego przyswajaniem. Defekt enzymatyczny może występować z różnym nasileniem: 40% kobiet przyswaja o około 30% mniej kwasu foliowego, a 10% kobiet aż o 70% mniej. Może to skutkować nieskuteczną profilaktyką wad ośrodkowego układu nerwowego u płodu mimo stosowania preparatu kwasu foliowego w zalecanej profilaktycznej dawce czyli 0,4 mg/dobę. Tylko dostarczając metafolinę mamy pewność, że dawka kwasu nie jest za mała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...