Skocz do zawartości
Forum

Kiedy najwcześniej można wykonać test Beta HCG?


Gość anka08

Rekomendowane odpowiedzi

~nniecierpliwa
Witam, owulację miałam 8 stycznia. Dziś (15 stycznia), czyli 7 dni później zrobiłam test sikany, ale był negatywny. Domyślam się, że prawdopodobnie za wcześnie, choć na opakowaniu napisali, że wykrywa już nawet 6 dni od zapłodnienia. Kiedy najwcześniej mogę zrobić test bhcg?

Niestety również nabrałam się na ten chwyt marketingowy odnośnie testów 6 dni "po". Test ciążowy wiarygodny jest dopiero po 14 dniach a test beta hcg po około 7-10 dniach. Może być duże prawdopodobieństwo, że wyjdzie ci niski wynik, najlepiej po jakimś czasie należy powtórzyć test, wtedy jeżeli będzie wzrastał będziesz pewna, że to ciąża.
Też wybieram się w poniedziałek na test bhcg, będę wtedy w 25dc. Jeżeli marzysz o ciąży tak jak ja to trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Gość Papryka 77

Witam, jak dobrze że znalazłam to forum... Mam pytanie i błagam o pilną odpowiedź.
31.12 miałam pierwszy dzień okresu, 12..13 stycznia odbyłam stosunek, 31.01 powinnam mieć okres, brak 2.02 zrobiłam test negatywny, oraz hcg z badania krwi wyszło 0.1 jest 5 luty okresu brak. Czy jest możliwe że jestem w ciąży mimo wyniku? Czy badania nie są zrobione za wcześnie? Kiedy zrobić kolejne badania z krwi ? Jestem spanikowana bo stosunek był przerywany. Okres miałam +- 2 dni ale regularnie wypadało. Z Góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość tak na przyszlosc

tak na przyszlosc dla niektorych ktorzy zastanawiaja sie kiedy wynik bhcg mozna uznac za wiarygodny. Absolutnie nie zgadzam sie z pisaniem ze 10 dni po stosunku co lekarz pare lat wczesniej napisala!
5-7 dni zyja plemniki w pochwie (wiadomo, ze to skrajne przypadki ale istnieja, wiec trzeba je zalozyc) wiec moga one sobie doczekac do owulacji - hardcore ale mozliwy!
Potem implementacja czyli czas zagniezdzenia zarodka to kolejne 8 dni do wykrywalnego bHCG.
Mamy juz 15 dni zakladajac sytuacje hardkorowa jednak mozliwa. Niby bhcg wytwarza sie juz po 7 dniach od implementacji ale warto zrobic margines 4-5dni. 20 dni po stosunku mozna miec 99.9999% pewnosc przy badaniu Z KRWI! Najlepiej jak w miedzyczasie byla jeszcze miesiaczka (miesiaczka to co innego niz krwawienie srodcykliczne, implementacyjne i inne dziwne, niestety nawet czesc kobiet po ciazy nie widzi roznicy twierdzac, ze mialy okres w ciazy - krwawic mogly, nawet obficie ale to nie miesiaczka tylko krawienia) Testy domowe darowalbym sobie bo one nie wchodzac w mega szczegoly wiarygodne sa po 4 tygodniach w skrajnych sytuacjach (najpierw bHCG jest we krwi a dużo później w moczu, potem pozostaje kwestia stężenia i wykrywalności)

Odnośnik do komentarza
Gość tak na przyszlosc

jeszcze slowem konca - wiadomo, ze wiekszosc ciaz jest typowa, bhcg wykrywane wczesniej bo plemniki zyja RACZEJ krocej niz maksymalny czas i w wiekszosci przypadkow pewnie wynik po 14 dniach od stosunku bedzie wiarygodny ale czesc osob szukajaca tych informacji w tym swego czasu i ja chca jak najwiekszej pewnosci co do wyniku bo panikuja co rozumiem z wlasnego doswiadczenia ;)
Dodam jeszcze od siebie ze przed wybraniem laboratorium gdzie robi sie testy, zeby potem nie miec watpliwosci zapytac o sposob okreslania minimalnego wyniku czy czasem nie jest np. <1,20 , <2,0 czy nawet <2.7 bo potem znowu zacznie sie szukanie w internecie co taki wynik oznacza i "a moze jednak ciaza!" ;) sa laboratoria ktore maja normy <0,2 i dokładnie okreslaja poziom bHcg we krwi. Normy zaleza od typu urzadzenia jakie posiada laboratorium. U mnie bylo <1,20 i pojawily sie niepotrzebnie watpliwosci, takze stad taka mala rada;)

Odnośnik do komentarza
Gość tak na przyszlosc

a i jeszcze jedno - czesto pisze sie w internecie o wiarygodnosci 7-10 dni po zaplodnieniu - no wlasnie zaplodnieniu - to slowo klucz :) zaplodnienie nie jest rownoznaczne ze stosunkiem i nalezy to rozumiec przez co wlasciwie odczytywac te informacje. Ja od siebie proponuje albo zrobic 2 testy z krwi - od ostatniego stosunku uwzgledniajac ewentualna owulacje ( przy nieregularnym i braku obserwacji wlasnego ciala bedzie to mega trudne, poza tym mozna miec 2 owulacje i inne cyrki) i wykonac pierwszy test 2 tygodnie po stosunku, a potem sie dodatkowo upewnic. Zawsze wszelkie porady w internecie nalezy traktowac z pewna doza rozsadku, a KIEROWAC SIE TYLKO opinia lekarza ginekologa ktory zna CIEBIE, widzial Cie, zebral wywiad odnosnie Twoich cykli, ocenil w jakim momencie cyklu sie znajdujesz i ZLECIL badanie wg swojej oceny i on uzna czy jest wiarygodne czy do powtorzenia. Internetowe porady to zawsze TYLKO internetowe porady i NIGDY nie zastapia lekarza!

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.03.2021 o 12:40, Gość Justa napisał:

Poradźcie, czy wyników w 10 dniu od stosunku 0,20 może świadczyć o ciąży? Zaznaczę że cykl mam strasznie pomieszany stosunek miałam w trakcie 2 dnia miesiączki. 

Taki wynik oznacza oczywiście brak ciąży, jednak mogłaś go zrobić tak po plus minus 15 dniach by mieć lepszą pewność..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...