Skocz do zawartości
Forum

Trudności z zajściem w ciążę przy stresie i nadmiarze pracy


Gość ww...89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Nadmiar pracy, brak odpoczynku, mała ilość snu oraz stres jak najbardziej mogą być powodem trudności z zajściem w ciążę. Zanim jednak uzna się te czynniki za "winne" należy wykonać szereg badań zarówno mężczyźnie jak i kobiecie by ocenić ich płodność. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zleci Państwu takie badania i kompleksowo pokieruje diagnostyką i leczeniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Rebekha

Witam. Kilka miesięcy temu postanowiliśmy z mężem, że nadszedł właściwy moment na powiększenie rodziny. Przemyśleliśmy wszystko dokładnie i przygotowaliśmy się na przyjście na świat dziecka. Wykonałam wszystkie niezbędne badania i zaczęłam przyjmować kwas foliowy. I tak zaczęły się nasze problemy z zajściem w ciążę. Mimo „intensywnych starań” wyniki testu ciążowego wciąż były negatywne. Robiłam wszystko co mogłam – mierzyłam temperaturę, liczyłam dni płodne, wybierałam pozycje seksualne, które rzekomo sprzyjają zapłodnieniu. Muszę przyznać, że zaczynałam się już tym wszystkim bardzo stresować, mój mąż zresztą też. Zaczęliśmy się zastanawiać, czy może jest z nami coś nie tak. Mąż przyznał, że miał kiedyś niegroźny uraz jądra podczas gry w piłkę i że może to właśnie to jest przyczyną problemu z zajściem w ciążę. Doszliśmy do wniosku, że trzeba zrobić badania na niepłodność. Lekarz jednak zasugerował, że być może po prostu odczuwamy zbyt dużą presję posiadania dziecka. Stwierdził, że może dobrze by było trochę się zrelaksować i kontynuować nasze próby, ale już bez stresu. Wyjechaliśmy więc na urlop, wypoczęliśmy, a niedługo po powrocie okazało się, że jestem w ciąży! Od tej pory powtarzam koleżankom, że jeśli chcą zajść w ciążę, powinny się wybrać do Ustki:)

Odnośnik do komentarza
Gość Barbarka32

Stres niestety okropnie działa na kobiety. Sama przez to przechodziłam. W końcu udało mi się zajść w ciążę. Kiedy? kiedy odpuściłam. Sprawdzałam cały czas dni płodne za pomocą mikroskopu owulacyjnego, ale nie byłam już tak nastawiona na dziecko. Na wakacjach, kiedy zapomniałam o problemach udało mi się zajść :)

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilla36

Stres ma ogromny wpływ na zapłodnienie. Jednak nawet przy stresie można zajść w ciążę, stosując odpowiednie suplementy. Jak ten ze strony: https://ovarin.pl/ , który ma świetny skład i szerokie spektrum działania. Wiele kobiet dzięki niemu, podwyższyło swoją jakość życia lub zaszło w ciążę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...