Skocz do zawartości
Forum

Test owulacyjny a stosunek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałam się dowiedzieć, w jakim czasie NAJLEPIEJ współżyć z partnerem (chcąc zajść w ciążę oczywiście ;)) od momentu pokazania się "buźki" na teście owulacyjnym.
Wiem, że od tego momentu masz jakieś 24 czy 36 godzin na odbyce stosunku, ale mnie interesuje czy lepiej uprawiać seks zaraz po zrobieniu testu czy poczekać np. do następnego dnia (kiedy jest po prostu większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę).

Z góry dzięki i pozdrawiam :* ;)

Odnośnik do komentarza

Test wykrywa zwiększony poziom lutropiny. Lutropina w cyklu ma zwiększony poziom do 17 godzin chyba i wtedy jest wykrywalna przez test. Owulacja może nastąpić w ciągu 24 godzin po szczycie stężenia lutropiny. Po owulacji masz jeszcze 12 godzin kiedy jajeczko jest zdolne do zapłodnienia. Oczywiście to duże uproszczenie bo dokładnego momentu owulacji nie jesteś w stanie w warunkach domowych przewidzieć, wszystkie domowe metody mogą tylko mniej więcej określić kiedy może być, dlatego musisz strzelać.

Odnośnik do komentarza

Witam:)

Test owulacyjny pokazuje 2 najbardziej płodne dni w cyklu menstruacyjnym kobiety. Test owulacyjny wykrywa wzrost LH 24-36 godzin przed owulacją, natomiast plemniki mogą przeżyć do 72 godzin w drogach rodnych kobiety. W związku z tym może dojść do zapłodnienia komórki jajowej, nawet jeśli współżycie nastąpiło przed wykryciem wzrostu LH. LH jest zawsze obecny w moczu, tym niemniej wzrost jego poziomu w środku cyklu powoduje uwolnienie komórki jajowej z jajnika w ciągu 24-36 godzin.
Błędny wynik możesz otrzymać jeżeli:
- jesteś lub byłaś ostatnio w ciąży,
- weszłaś w okres menopauzalny,
- przyjmujesz specjalistyczne leki zawierające hormony (jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące przyjmowanych leków zawsze zapytaj lekarza).
Jeżeli test wyjdzie dodatki, możecie od razu zacząć współżycie 2-3 razy dziennie, przez najbliższe 3-4 dni.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Mnie lekarz polecił taki schemat działania. Aby współżyć co 2-4 dni do dni płodnych, w czasie owulacji oczywiście i po jajeczkowaniu co 2-4 dzień. Miało to spowodować produkcje cały czas "świeżych" plemników, które będą ruchliwe i zdolne do połączenia się z dojrzałą komórką jajową, poza tym w czasie owulacji aplikowałam sobie żel prefert vaginal, który również wspomagał plemniki, kupowałam go na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

Co sądzicie o testerze kontroli owulacji w domu, koleżanka zaciekawiła mnie takim urządzeniem, a szczerze wcześniej nie słyszałam że można tak robić, ona używa takiego co z kropli śliny bada czy dni płodne są czy nie 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...