Skocz do zawartości
Forum

Brązowe plamienia przy nisko osadzonym łożysku


Rekomendowane odpowiedzi

witam.jestem w 35 tygodniu ciazy,od poczatku ciazy wiem ze mam nisko ulozone lozysko na tylnej scianie i wciaz ono sie nie podnioslo,za tydzien mam kolejne USG.pare razy w przeciagu 2 miesiecy bylam w szpitalu poniewaz krwawilam na czerwono.podobno krwawienia sa spowodowane tym niskim lozyskiem.ostatni raz bylam w szpitalu tydzien temu,wypuscili mnie do domu poniewaz przestalam krwawic na czerwono,plamilam troche na brazowo,takie kakby brazowe skrzepy,i od tygodnia kiedy wyszlam ze szpitala wciaz tak poplamiam na brazowo.przebywam za granica i tutaj mowia ze jesli plami sie na brazowo to niby stara krew ale taki stan utrzymuje sie od tygodnia i zaczynam sie martwic ,niema tego duzo ale cos sie jednak dzieje,wypuscili mnie ze szpitala i w razie krwawienia na czerwono mam wrocic,dobrze ze mieszkam za rogiem szpitala,tylko dlatego mnie wypuscili.co oznaczaja te plamienia ,dodam ze czuje sie dobrze,maly kopie jak zawsze,pewnie jakbym poszla do lekarza to by zostawili mnie na obserwacji i co jakis czas KTG.Prosze o odpowiedz czy to normalne w tym tygodniu ciazy ,co to oznacza,czy jest grozne dla dziecka???

Odnośnik do komentarza

Witam,

Niektórzy eksperci uznają łożysko nisko usadowione jako jeden ze stopni łożyska przodującego. Sytuacja wygląda bardziej optymistycznie przy młodej ciąży. Przed 20 tygodniem ciąży jest to zjawisko dość częste(występujące u ok. 30% kobiet) i zwykle łożysko samo przesuwa się w górę w kierunku trzonu macicy.
W Twoim przypadku w 35 tygodniu ciąży szanse na powrót łożyska do prawidłowego położenia są znikome.
Dlatego musisz bacznie zważać codziennie na to co wydziela się z Twojej pochwy. Pojawienie się obfitego krwawienia wymaga pilnej konsultacji lekarza!!!
Jeśli do krwawienia doszło przed 34. tygodniem ciąży, prawdopodobnie zostały ci podane sterydy(Betamethazon)?? Przyspieszają one rozwój płuc dziecka, na wszelki wypadek wykonania wcześniejszego cięcia cesarskiego. Dobrze będzie wytrzymać jeszcze chociaż tydzień.
Te dwa warunki:że mieszkasz blisko szpitala i że nie miałaś świeżego krwawienia od tygodnia, plus dobrostan płodu-sprawiły iż lekarze wysłali Cię do domu.
Musisz zmienić swój tryb życia. Nie możesz pracować i uprawiać sportów. Musisz zrezygnować ze współżycia seksualnego i dużo odpoczywać. Zalecana jest dieta wysokobłonnikowa, by uniknąć wysiłku podczas oddawania stolca oraz przewlekających się zaparć.
Przy prawidłowym postępowaniu matki i lekarza, takie sytuacje w 99% kończą się sukcesem. Ważny jest ścisły monitoring i szybkie reagowanie.
Oczywiście musisz mieć świadomość, że występuje większe prawdopodobieństwo niż w normalnej ciąży np. niedotlenienia płodu.
Masz jeszcze jakieś pytania??

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam.dziekuje za odpowiedz,przyznam ze zaniepokoil mnie fakt prawdopodobienstwa niedotlenienia plodu,czy moglby pan bardziej zglebic ten temat???kiedy takie niedotlenienie wystepuje,i oczywiscie jakie sa skutki ,co to moze oznaczac dla mojego dziecka kiedy juz bedzie na swiecie???Ja juz nie pracuje od 2 miesiecy,jestem osoba malo aktywna,nie cwicze,nie wspolzyje i duzo odpoczywam,tylko zastanawiam sie skad od tygodnia te brazowe plamienie,skad ono pochodzi,przewaznie jak sie kawalek przejde to ono wystepuje i dlaczego jest brazowe,jasno brazowe a nie czerwone???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...