Forum Ciąża i dziecko

Swędzenie i pieczenie pochwy w 10. tygodniu ciąży

~ma...am

~ma...am

Witam mam na imię magda mam 18 lat ostatni raz miałam madziaadam 16 grudzień a dziś już wiem że jestem w 10 tyg ciąży występują u mnie bardzo często swedzenia i pieczenia okolic intymnych używam płynu specjalnego a leki które powinnam wsiąść są wzbronione w ciąży czy to zagraża ciąży i ci mam zrobić aby się nie nawracalo i jeszcze jedno jaki mniej więcej ma rozmiar pęcherzyk plodowy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

DoctorQuinn

DoctorQuinn

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na infekcję dróg rodnych. Rzeczywiście tak jak Pani napisała część leków stosowanych w zakażeniach jest przeciwwskazanych w ciąży. Na rynku są też jednak leki bezpieczne. Tym bardziej takie infekcje powinny być leczone, gdyż mogą one negatywnie wpływać na przebieg ciąży. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem!
A propos drugiego pytania to pęcherzyk ciążowy w 10 tygodniu ciąży ma około 4,5 cm.

25895 doctorquinn Kobieta, 31 lat, Lublin
Pomocna

Pomocna

pogadaj ze swoim ginekologim to ci zapisze jakieś leki które mogą używać kobiety w ciąży.

--

Okropne jest to, że nie można ani żyć z kobietami, ani bez nich. George Gordon Byron

241 pomocna Kobieta, 36 lat, Kielce
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam,

Ciąża jest okresem, w którym częściej dochodzi do infekcji dróg rodnych i dróg moczowych. Szczególnie przyszłe mamy narażone są na grzybicę(ponad połowa przyszłych mam, podaje że chorowała na grzybicę pochwy w trakcie ciąży!!!).
Sprzyjają temu lepsze warunki do rozwoju grzybów m.in.:zmiana odczynu z kwaśnego na bardziej zasadowy, zwiększona ilość glikolu w śluzówce pochwy, zmiany hormonalne oraz zmiany zachodzące w układzie immunologicznym.
Myślę, że powinnaś udać się do ginekologa. Określi on biocenozę Twojej pochwy i zaleci odpowiednie leczenie. Nie powinnaś nic brać bez konsultacji z lekarzem(nie wszystkie antybiotyki i leki w ciąży są zabronione).
Między 7 a 11 tygodniem ciąży najlepszym markerem wielkości ciąży jest CRL(wymiar ciemieniowo-siedzeniowy). W 10 tygodniu ciąży powinien on wynosić ok. 40 mm.

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 33 lata, Stalowa Wola
Ewunia20

Ewunia20

Jak ja byłam w ciąży i miewałam jakieś infekcje stosowałam Multi-Gyn ActiGel i wszystko pieknie schodziło i nie rozwijało się nic niepokojącego.

92279 ewunia20 Kobieta, 30 lat, Częstochowa
Jelonek21

Jelonek21

ja stosuje normalnie multi gyn acti gel przed i po stosunku, ale siostra go stosuje obecnie w ciazy, poniewaz jakas infekcja sie jej zrobila a niestety ze wzgledu na jej stan nic nie moze stosowac i jest z niego bardzo zadowolona

92569 jelonek21 Kobieta, 27 lat, Radom