Forum Ciąża i dziecko

Spóźniający się okres po zapaleniu pęcherza moczowego

~bisiek4

~bisiek4

Czy to, że miałam ostatnio zapalenie pęcherza może mieć wpływ na opóźnienie okresu? Normalnie bym się tym nie przejęła, ale boję się, że mogłam zaliczyć wpadkę (może troszkę panikuję...). W każdym razie byłam u ginekologa na USG, bo chciałam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne i on chyba by stwierdził, że coś jest na rzeczy, prawda?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kaja

Kaja

ciaze na usg mozna stwierdzic chyba od 6 lub 7 tygodnia.
jesli sie obawiasz ze moglas zajsc w ciaze zrob badanie krwi beta hcg bedziesz miala pewny wynik, natomiast wg mnie to normalne ze sponia sie okres po zapaleniu pecherza a tym bardziej jesli bralas jakies leki

230 kaja Kobieta, 46 lat, Tychy
~bisiek4

~bisiek4

No brałam jakieś tabletki na pęcherz właśnie. I teraz zastanawiam się czy to przez pęcherz czy wpadka... co prawda innych objawów ciąży nie mam. I miesiączka spóźnia się dopiero 2 dni.

pink elephant

pink elephant

spokojnie to na pewno przez te leki na pecherz, to normalne ja jak jestem przeziebiona to mi sie potrafi @ spoznic!

84373 pink-elephant Kobieta, 34 lata, Złocieniec
~stara-baśń

~stara-baśń

moze sie nawet 2 tygodnie spoznic przez leki czy choroby
jelsi obawiasz sie ze moglo dojsc do zaplodnienia zrob bete z krwi bedziesz miala wiarygodny wynik

Kaja

Kaja

nie denerwuj sie bo jak bedziesz sie denerwowac to jeszcze bardziej ze stresu Ci sie spozni. Jak chcesz to zrob test z krwi ale wg mnie wplyw maja leki

230 kaja Kobieta, 46 lat, Tychy
~Komercha

~Komercha

właśnie moze to nie przez leki tylko przez stres. Moze miałaś jakiś stresujący okres.

~bisiek4

~bisiek4

Zrobiłam dzisiaj test ciążowy i wyszedł negatywnie. Więc może rzeczywiście leki...

~bisiek4

~bisiek4

Aczkolwiek czytałam, że testy często się mylą. Bo okres spóźnia się już 7 dzień. Troszkę długo mi się wydaje...

Złośliwa

Złośliwa

no czasami się mylą, szczególnie jak są wykonywane niezgodnie z instrukcją czyli np z nie pierwszego porannego moczu.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 34 lata, Warszawa
~bisiek4

~bisiek4

Czytałam instrukcję i pisało, że test można wykonywać o każdej porze dnia. No cóż. Co ma być to będzie.

pink elephant

pink elephant

tak tylko wez pod uwage ze jesli test wykonalas za pozno np ponad miesiac od mozliwosci zaplodnienia to tez moze wyjsc negatywy. Nie strasze Cie tylko informuje bo tez uwazam ze po prostu spoznia Ci sie okres przez zapalenie pecherza a im bardziej bedziesz sie stresowala tym bardzej bedzie sie spoznial

84373 pink-elephant Kobieta, 34 lata, Złocieniec
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam,

>" Czy to, że miałam ostatnio zapalenie pęcherza może mieć
> wpływ na opóźnienie okresu?"

Na opóźnianie się okresu może mieć wpływ wiele czynników. Pierwszą przyczyną, która się nasuwa się kobiecie uprawiającej seks ze swoim partnerem jest ciąża. Inne równie częste przyczyny to: zła dieta, intensywne ćwiczenia fizyczne, przepracowanie, podróże(zmiana klimatu i strefy czasowej), stres (związany także z chorobą), zaburzenia hormonalne i wiele wiele innych.
Infekcja (stan zapalny w organizmie) może przyczynić się do opóźnienia okresu.

Jeżeli Pani współżyła bez antykoncepcji i chce się upewnić czy opóźnienie okresu nie jest związane z ciążą, proszę wykonać test ciążowy. Najlepiej używając moczu porannego(czyli oddawanego podczas pierwszej mikcji po przebudzeniu). Wtedy też najwyższe jest stężenie Beta-hcg w moczu i test będzie najbardziej miarodajny. W 90-99% potwierdzi on Pani czy jest w ciąży czy nie.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 34 lata, Stalowa Wola
~kinga2222z

~kinga2222z

witam
ja ostatnio tez przechodziłam zapalnie pecherza moczowego brałam tabletki furagin. jestem dziewica i nie współżyje choc z chłopakiem zabawialismy sie w inny sposob etc palcówka itp czy opozniajacy sie okres o prawie 2 tyg. to przez zapalnie czy ciaza? (chodz to bardzo nikłe). aaa wspomne jeszcze o tym ze przez jakies 3 dni miałam bardzo nabrzmiałe piersi przy dotyku bardzo mnie bolały wiem ze to za duzo prolaktyny w organizie teraz juz ustało prosze o szybka odpowiedz w srode ide do lekarza ale chce sie dowiedziec czegos wiecej pozdrawiam kinga

Panda

Panda

Kinga jak mozesz byc w ciazy skoro nie wspolzylas? no chyba ze na palcach przeniesliscie sperme do pochwy ale przeciez bys zauwazyla.

Bisiek - gratulacje za okres :D jednak dziewczyny wiedziały ze to opoznienie to opoznienie :D

229 panda Kobieta, 41 lat, Katowice
~bisiek4

~bisiek4

Dziękuję! Powiem Ci, że w życiu tak się z tego nie cieszyłam chyba. ;D

dzika nutria

dzika nutria

eeeeee, nieptorzebnie sie denerwowalas przeciez to oczywiste bylo ze zapalenie pecherza wplynelo, ktora z nas takiej przygody nie miała ? :)

83993 dzika-nutria Kobieta, 27 lat, Pszczyna
~Zajefajna

~Zajefajna

Spóźniający się okres, to sprawa nierzadka. Z tymże zapalenie pęcherza moczowego było tutaj najbardziej prawdopodobne. Żeby tego uniknąć wprowadźcie do diety żurawinę. Ja miałam kiedyś problemy z nerkami, więc dodatkowo profilaktycznie biorę ziołowe tabletki Urosept.