Skocz do zawartości
Forum

Przodozgięcie trzonu macicy


Gość kl...k1

Rekomendowane odpowiedzi

badanie USG :
trzon macicy w przodozgięciu , o jednorodej echogeniczności, wymary trzonu 38 mm na 26 mm
endometrium jednorodne gr 6,1 mm
jajaniki o prawidłowym obrazie
zat. daouglasa bez widocznego płynu

Proszę o interpretację wyników i jakie badania hormonalne krwi powinnam zrobić, zaznaczam że staram sie z partnerem o dziecko.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Przedstawiony przez Panią obraz badania USG jest prawidłowy.
Macica powinna być położona w przodozgięciu i przodopochyleniu. Grubość endometrium zmienia się w zależności od dnia cyklu od kilku do kilkunastu milimetrów. Zatoka Douglasa powinna być zazwyczaj miejscem wolnym od płynu i u Pani tak jest.
Myślę, że szczegółowe badania są konieczne, dopiero wtedy gdy u pary występują problemy z niepłodnością. Może Pani ewentualnie skonsultować to ze swoim ginekologiem jaki panel badań by Pani proponował(zna on Pani całą historię i schorzenia).
Ja proponuję wykonać podstawowe badania: morfologię, badanie moczu(aby wykluczyć infekcję dróg moczowych). Proszę także odwiedzić dentystę i wyleczyć wszystkie zęby(są one źródłem bakterii i infekcji w organizmie).

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

trzon macicy przodozgiety,niejednorodny echogenicznie o gladkich obrysach i długosci 57mm. AP 55mm. Endometrium grubości 17mm linijne gladkie. Jajniki obustronnie bez przestrzeni płynowych w ichrzucie . Ztoka douglasa bezplynowa ..
PROSZE O ZINTERPRETOWANIE MOJEGO WYNIKU BEDE WDZIECZNA

Odnośnik do komentarza

Proszę o informację jak interpretować mój wynik badania USG. Moja pani ginekolog kazała się badać i nie kazała nic robić w kierunku torbielki którą u mnie zauważono. Oto treść wyniku badania USG. Trzon Macicy w przodozgięciu.Myometrium bez widocznych zmian ogniskowych. W ściance tylnej na granicy trzonu i szyjki torbielka z zagęszczoną nieco zawartością ok 7X14mm. Proszę o podpowiedź czy mam tak to zostawić? Planujemy z mężem w niedługim czasie starać się o dziecko. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Izabella28

Witam na wyniku Badania ugs mam tak prosze o pomoc.
TRZOM MACICY W PRZODOZGIĘCIU O WYMIARACH 48,6x33,2 mm O JEDNORODNYCH GŁADKICH OBRYSACH , ENDOMETRIUM 12,3mm. JAJNIK PRAWY 37,x25,0 mm
JAJNIK LEWY 26,1x27,8mm NIE STWIERDZONO PECHERZYKOW DOMINUJACYCH W OBU JAJNIKACH.
ZATOKA DOUGLASA WOLNA
Co to zmaczy ? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...