Forum Ciąża i dziecko

Przodozgięcie trzonu macicy

~kl...k1

~kl...k1

badanie USG :
trzon macicy w przodozgięciu , o jednorodej echogeniczności, wymary trzonu 38 mm na 26 mm
endometrium jednorodne gr 6,1 mm
jajaniki o prawidłowym obrazie
zat. daouglasa bez widocznego płynu

Proszę o interpretację wyników i jakie badania hormonalne krwi powinnam zrobić, zaznaczam że staram sie z partnerem o dziecko.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

DoctorQuinn

DoctorQuinn

Witam!
Podany wynik USG jest prawidłowy. Macica bowiem prawidłowo znajduje się w przodozgięciu i przodopochyleniu. Aby określić jakie badania powinna Pani wykonać proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

25895 doctorquinn Kobieta, 31 lat, Lublin
PawiePiórko

PawiePiórko

u mnie wyszło tyło zgięcie macicy. I tak się zastanawiam czy to będzie miało jakiś skutek na ewentualną ciążę.

--

Nie możemy być odporni na ból, jeśli mamy coś, co żal by nam było utracić

287 pawiepiorko Kobieta, 32 lata, Lublin
~Komercha

~Komercha

sądzę że będziesz mogła miec problemy z donoszeniem ciąży. Ale najlepiej to idź do lekarza, który zbada ciebie i ci odpowie na to pytanie

Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam,

Przedstawiony przez Panią obraz badania USG jest prawidłowy.
Macica powinna być położona w przodozgięciu i przodopochyleniu. Grubość endometrium zmienia się w zależności od dnia cyklu od kilku do kilkunastu milimetrów. Zatoka Douglasa powinna być zazwyczaj miejscem wolnym od płynu i u Pani tak jest.
Myślę, że szczegółowe badania są konieczne, dopiero wtedy gdy u pary występują problemy z niepłodnością. Może Pani ewentualnie skonsultować to ze swoim ginekologiem jaki panel badań by Pani proponował(zna on Pani całą historię i schorzenia).
Ja proponuję wykonać podstawowe badania: morfologię, badanie moczu(aby wykluczyć infekcję dróg moczowych). Proszę także odwiedzić dentystę i wyleczyć wszystkie zęby(są one źródłem bakterii i infekcji w organizmie).

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 33 lata, Stalowa Wola
~nana111

~nana111

trzon macicy przodozgiety,niejednorodny echogenicznie o gladkich obrysach i długosci 57mm. AP 55mm. Endometrium grubości 17mm linijne gladkie. Jajniki obustronnie bez przestrzeni płynowych w ichrzucie . Ztoka douglasa bezplynowa ..
PROSZE O ZINTERPRETOWANIE MOJEGO WYNIKU BEDE WDZIECZNA

~agt85

~agt85

Proszę o informację jak interpretować mój wynik badania USG. Moja pani ginekolog kazała się badać i nie kazała nic robić w kierunku torbielki którą u mnie zauważono. Oto treść wyniku badania USG. Trzon Macicy w przodozgięciu.Myometrium bez widocznych zmian ogniskowych. W ściance tylnej na granicy trzonu i szyjki torbielka z zagęszczoną nieco zawartością ok 7X14mm. Proszę o podpowiedź czy mam tak to zostawić? Planujemy z mężem w niedługim czasie starać się o dziecko. Pozdrawiam.

~Myszaa

~Myszaa

Trzon macicy przodozgiety 39x 26 równy. Jednorodny endometrium gr 6mm równe, jednorodne,hypoechogenne. Jajniki z cechami PCOS. Proszę zinterpretować moje wyniki badań z góry dziękuję

~Amela23

~Amela23

witam ja mam ten sam problem mam macice przodozgietą pierwsza ciąże poroniłam donoisiłam do 25 tc a teraz staramy się o dziecko od 4 mies i narazie nie moge zajść w ciąże czy powodem tego może być to przodozgięcie

~Izabella28

~Izabella28

Witam na wyniku Badania ugs mam tak prosze o pomoc.
TRZOM MACICY W PRZODOZGIĘCIU O WYMIARACH 48,6x33,2 mm O JEDNORODNYCH GŁADKICH OBRYSACH , ENDOMETRIUM 12,3mm. JAJNIK PRAWY 37,x25,0 mm
JAJNIK LEWY 26,1x27,8mm NIE STWIERDZONO PECHERZYKOW DOMINUJACYCH W OBU JAJNIKACH.
ZATOKA DOUGLASA WOLNA
Co to zmaczy ? Prosze o pomoc