Skocz do zawartości
Forum

Kiedy kupić dziecku komputer?


Gość Mama Mariola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama Mariola

Mój syn ma w maju komunię. Zastanawiamy się z mężem co mu kupić. Z tego co wiem, rowery sa juz niemodne, pytałam po koleżankach to one kupują na kompunię głównie laptopy albo konsolę. Nasz syn korzysta z naszego komputera, czasem jak chce pograć, to mu pozwalamy, ale nie myśleliśmy nad laptopem dla niego. czy uwazacie że 8-9 lat to odpowiedni wiek na własny komputer czy może się wstrzymać? Ja uwazam, że to za wczesnie, ale z drugiej strony nie chcę, aby czuł się gorszy na tle rówiesników, którzy dostaną komputery.

Odnośnik do komentarza

teraz czasy się zmieniaja, wielu rodziców kupi na pewno komputer dziecku, ja uwazam, ze to za wczesnie, ale jesli jego koledzy dostana a on nie to bedzie czul sie gorszy, dlatego ja jakbym byla w takiej sytuacji, to bym kupila, ale wprowadzila zasade, ze np korzysta z komputera tylko na weekendzie.

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Ja też myślę że wcześnie, zwłaszcza że jak chce to może pograć na waszym i macie kontrolę nad tym co robi na tym kompie. Moi teście się zastanawiali czy mojemu szwagrowi dać stary laptop który zostawił mąż szwagierki. A miał 15 lat i też jak się zdecydowali że tak, to się zaczęły problemy. Parę razy trzeba mu było szlaban dawać i kable chować do zasilacza jak rodziców nie było bo na lekcje czasu nie miał.

Jeśli chcecie kupić to tylko jasno określając zasady i trzymając się ich bo za parę lat możecie mieć problem.

Odnośnik do komentarza

no dobra dziewczyny ale przeciez tak jak karolina napisala - to nie te czasy gdzie rower i zegarek rozwiazuja sprawe. tera kłady rodzice kupują, laptopy Bog wie co jeszcze, ja mam syna i za pare lat jak bedzie szedl do komunii to kupie to co jest modne, najwyzej wprowadze ograniczenia ale znowu jak nie kupie to dziecko bedzie mialo zal, inne dzieci beda mu mowic ze rodzice a to biedni a to nie kupili, wiecie jak to jest. ja uwazam ze laptop dla 8 czy 9 latka to za wczesnie ale kupilabym mu dla zasady zeby nie byc gorszym. moze to prozne ale nie chcialabym rozczarowac dziecka. oczywiscie wszystko rozsadnie nie jakis super laptop tylko skromny zwykly bez przesady, zeby byl na wypadek awarii mojego.

Odnośnik do komentarza

ja bym kupila w koncu teraz wiekszosc dzieci ma komputer w szkole jest informatyka, czasem trzeba cos wydrukowac do szkoly, nie wiem jak w podstawowce ale w starszych klasach na pewno. Mnie i mojemu rodzenstwo rodzice kupili komputer jak bylam w 4 klasie podstawowki.

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

matko a ja się cieszyłam z rolek... Moim zdaniem komputer to nie jest jakoś znowu wielkie halo, niech się dziecko uczy, teraz informatyka w coraz młodszych klasach się już zaczyna. Jeśli będzie odpowiednio pilnowany to przeciez nic mu się nie stanie. Wiadomo jak da mu się wolną rekę to może popłynąć ale przy nadzorze komputer może byc czymś pożytecznym

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

ja uwazam ze to jest za wczesnie na komputer, komunia to nie prezenty to po pierwsze a po drugie jak juz to kupilabym cos na pamiatke, np. zegarek na reke albo ladny stojacy, ewentualnie jakis album czy ksiazke na pamiatke z dedykacja. nie wiem dlaczego wielu ludziom komunia kojary sie z prezentami przeciez nie o to w tym chodzi po co gonic za głupią modą?

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość Wojtasb52

Ludzie ja mam 16 lat i nie mam kompa. Piszę to z domowego jak kupicie dzieciakowi kompa, to się rozpuści. Pamiętam, że w gimnazjum byłem wyśmiewany, bo nie mam kompa. Dałem jednemu i drugiemu w pysk i się skończyło. Przez kompy z nowego pokolenia rosną cioty, które nie otworzą sobie słoika!

Odnośnik do komentarza

A potrzebny mu osobny komputer? Jak będzie miał 10 lat to można myśleć o takim pierwszym, byleby pozwalać włączać tylko od czasu do czasu + na zajęcia szkolne i odrabianie prac domowych. Moim zdaniem nie ma sensu dawać wcześniej. Pozwalajcie mu po prostu czasami korzystać ze swojego. Tylko pewnie przez malucha zacznie mulić - klikają we wszystko co wyskakuje. Na stronie https://www.vebo.pl/kerish-doctor zakupiłam taki program Kerish Doctor - dzięki temu komputer działa o 50% szybciej - nawet nasz maluch nie był w stanie go spowolnić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...