Skocz do zawartości
Forum

Badanie krwi na wykrycie ciąży


Gość TinaT

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Kiedy można zrobić badanie krwi na wykrycie ciąży? Test wyszedł mi pozytywny, ale ostatnio brałam tabletki antydepresyjne, co może fałszować wynik testu. Czy jeśli zrobię dwa następne i będą pozytywne to mam się cieszyć czy nie? Kiedy zrobić badanie krwi, żeby mieć 100% pewności?

Odnośnik do komentarza
Gość raz dwa trzy

teoretycznie badanie wykrywa 3 dniowa ciążę, test teoretycznie wykrywa 6 dniową. Jeśli masz podejrzenie że wynik może być zafałszowany to nie rób już testów tylko od razu badanie krwi. Test krwi wykrywa wcześniej niż test ciążowy ale ja bym się wstrzymała do terminu spodziewanej miesiączki, żeby nie latać 10 razy.

Odnośnik do komentarza

Witam Tina,

Powtórz test w dniu spodziewanej miesiączki. Najlepiej w moczu porannym. Jeżeli wyjdzie pozytywnie, to udaj się do ginekologa.
Jeżeli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, ma to miejsce-między 6 a 8 dniem po owulacji, to 2 dni późnej jest już wykrywalne stężenie ok 1 mIU/ml-beta-HCG.
Może wystąpić jednak "mikroporonienie", dlatego dopiero poziom ok 5 mIU/l oznacza ciąże.
Oznaczenie Beta-HCG z krwi najlepiej wykonać dopiero 3,4 tygodniu ciąży liczonym od 1 dnia ostatniej miesiączki.
Żebyś nie ganiała 10 razy- to oznaczenie to najlepiej jest wykonać także w dniu spodziewanej miesiączki.
Jeżeli nie masz 100% pewności- to najlepiej udaj się do ginekologa, za pomocą aparatu USG ok 4-6 tygodnia ciąży, może on uwidocznić zarodek.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...