Skocz do zawartości
Forum

Zawroty głowy, zmiana apetytu i podwyższona temperatura a ciąża


Gość SzukającaPomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SzukającaPomocy

Hej! Ostatnio współżyłam z chłopakiem. Co prawda bez zabezpieczenia, ale nie doszedł we mnie... Od kilku dni mam albo jadłowstręt, albo wilczy apetyt, zawroty głowy, zmiany nastrojów i utrzymującą się temp 37. Do tego mam obolałe piersi, i dolną partię pleców. Co prawda miesiączkę powinnam mieć około 10 lutego, ale już się obawiam. Czy to możliwe, abym zaszła w ciążę, jeśli nie było wytrysku wewnątrz? Słyszałam, że istnieje coś takiego jak preejakulat.... Czy może mi ktoś powiedzieć, co się dzieje? Dodam, że robiłam test jakoś 5 dni po tym zdarzeniu i wyszedł negatywny. Kolejnego boję się robić...

Odnośnik do komentarza
Gość raz dwa trzy

5 dni po zdarzeniu test nie jest wiarygodny. One wykrywają 6-dniową ciążę, a do ciąży (zagnieżdżenia) dochodzi w kilka dni po owulacji. Powinno się zrobić test przynajmniej te 14 dni po.

Jest możliwe żebyś zaszła w ciążę nawet jak nie było wytrysku wewnątrz, ale musiałabyś trafić na dni płodne. Tak to mało danych podałaś. Objawy które podajesz też nie są jednoznaczne. 5 dni po stosunku to na pewno nie są objawami ciążowymi. Temperatura dosyć wysoka ale mierzysz ją rano przed wstaniem z łóżka w ustach albo w pochwie, i na pewno na nic nie chorujesz? Żeby stwierdzić ciążę trzeba chyba więcej czasu.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Przedstawione przez Ciebie objawy, sugerują mi trochę występowanie okresu okołoowulacyjnego:
1) Ból piersi- może wystąpić bardzo silny ból(nieraz nie do wytrzymania), niemal natychmiast po wystąpieniu owulacji. Może on świadczyć także o zaburzeniach hormonalnych.
2) Bóle w dolnej partii pleców-najczęściej ból owulacyjny jest zlokalizowany w rzucie jajnika, ale nie wykluczone, że może promieniować do pleców i mieć trochę inny charakter. Wszystko zależy także od anatomii dróg rodnych.(może on także być objawem zapalenie nerek, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa itd.)
3)Zmiana nastrojów, napady głodu, jadłowstręt-objawy powyższe mogą być związane z dużymi zmianami hormonalnymi, które mają miejsce w okresie około owulacyjnym, tym samem powodując labilność nastroju oraz zmienność apetytu. Chociaż także mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi cyklu, ponieważ są one bardziej charakterystyczne dla zespołu przedmiesiączkowego.
4) Utrzymująca się temp. 37 C- po zakończonej owulacji temperatura podnosi się i może utrzymać się przez około kolejne trzy dni.
Lecz utrzymujący się stan podgorączkowy może być związany z innymi przyczynami.

Jeżeli kochałaś się z chłopakiem w okresie przedowulacyjnym to jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże nawet jak nie było wytrysku w Tobie. Jest to tzw. stosunek przerywany i 4 na 100 kobiet stosujących tę metodę antykoncepcji zajdzie w ciąże w ciągu roku.

Powtórz test najlepiej 10 lutego w moczu porannym. Jeżeli wyjdzie dodatni, udaj się do ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...