Skocz do zawartości
Forum

Wygląd śluzu u szyjki macicy na początku ciąży


Gość zadzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zadzia,

Niestety różnie to jest z tym śluzem:) Dlatego nie udzielę Ci wiarygodnej odpowiedzi. Zależy to od wielu czynników: hormonalnych, flory bakteryjnej itd.
Natomiast szyjka i macica 2 tygodnie od zapłodnienia staje się rozpulchniona. Inną możliwą przyczyną rozpulchnionej szyjki- może być po prostu opóźniona miesiączka.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Ja mam jeszcze pytanie apropo tematu do Pana Doktora. Czy śluz rozciągliwy, przezroczysty krótko mówiąc przypominający śluz płodny we wczesnej ciąży jest niebezpieczny dla ciąży? Wielokrotnie czytałam że pojawienie się tego śluzu w fazie lutealnej ma jakiś związek z niedomaganiem ciałka żółtego, a ostatnio czytam że taki śluz jest często jednym z pierwszych objawów ciąży i jest to normalne. Nie wiem która informacja jest prawdziwa, może obie są. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

bo ja mam taki sluz bialy, jest go sporo, od jakiegos czasu, czasem w tym bialym sluzie znajdzie sie tak jakby "glucik"sluzu plodnego.. nie bardzo tego rozumie, zastanawiam sie czy nie zaszlam w ciae, i czy taki sluz moze cos sugerowac.. raz jest bialy gladki a raz taki jak serek, bezzapachowy.. ktos tak mial?? co to oznaczalo??

Odnośnik do komentarza

zadzia
właśnie ja miałam taki śluz dwa razy odkąd prowadzę obserwację, parę lat temu i akurat w tym cyklu. W obu przypadkach skończyło się okresem. Jak pisałam w poprzednim komentarzu, z tego co czytałam to taki śluz może być niedomaganiem ciałka żółtego, tylko wydaje mi sie że taka sytuacja ma miejsce jeśli się pojawia częściej niż w jednym cyklu. Dzisiaj znalazłam informację że taki śluz może się pojawić w momencie jak jest przewaga estrogenu nad progesteronem. Ale właśnie w ciąży też się zwiększa estrogen, tylko nie wiem w którym momencie, czy na początku czy trochę później.

Odnośnik do komentarza

Witam NikMag,
Czy
> śluz rozciągliwy, przezroczysty krótko mówiąc
> przypominający śluz płodny we wczesnej ciąży jest
> niebezpieczny dla ciąży?

Wg. mojej wiedzy może być to związane z niewydolnością ciałka żółtego. Ciałko żółte wydziela progesteron, dlatego śluz gęstnieje-zamykając szyjkę twardym czopem. Zmniejszona gęstość śluzu powinna być zachowana. Natomiast jeżeli ciałko żółte jest niewydolne wówczas dochodzi do spadku stężenia progesteronu we krwi i tym samym śluz może przypominać swoją konsystencją-ten z fazy pęcherzykowej.
Proponuję udać się do ginekologa, celem badania podmiotowego.
Jeżeli będą cechy niewydolności ciałka żółtego- wówczas może on zaproponować leczenie.
Różne są opinie na temat śluzu ale ja mam taką;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...