Skocz do zawartości
Forum

Skuteczność terapii i przy hemofilii


Gość 23Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Miesiąc temu urodziłam pięknego chłopca u którego prawie natychmiast zasżło podejrzenie hemofilii. Zrobiono mu badnia, które potwierdziły tę diagnozę. Przy okazji dowiedziałam się, że to jestem nosicielką choroby. Moje pytanie brzmi czy kuracja brakującymi czynnikami krzepnięcia jest skuteczna i kiedy można ją rozpocząć?

Odnośnik do komentarza

Witam Dorotka,

Moje pytanie brzmi czy kuracja brakującymi czynnikami krzepnięcia jest skuteczna i kiedy można ją rozpocząć?

Kiedy tak naprawdę trzeba zacząć leczenie profilaktyczne u dziecka chorego na Hemofilię?? Tutaj zdania hematologów są bardzo podzielone. Niektórzy, lekarze uważają iż takie działanie należy rozpocząć jak najwcześniej, aby nie dopuścić do najmniejszych zmian w stawach. Inni natomiast, iż leczenie zaczynamy wtedy gdy dziecko wykazuje pewne tendencję do krwawienia.

Uzupełnienie poziomu czynnika krzepnięcia krwi jest skuteczną metodą leczenia hemofilii. Niestety jest to leczenie objawowe i tymczasowe. Wszystko zależy od stopnia nasilenia choroby, wieku pacjenta itd. Skłonność do występowania krwawień nieco zmniejsza się po 30 roku życia ale nadal jest zachowana.

Proponuję udać się do hematologa z wynikami badań. On Panią poinformuję o możliwościach leczenia. Kiedy warto zacząć leczenie u Pani dziecka. Dobierzecie odpowiedni preparat. Poinformuje on Panią jak opiekować się dzieckiem z hemofilią. Jak udzielić mu pierwszej pomocy w przypadku krwawienia.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...