Skocz do zawartości
Forum

Rozregulowanie się cyklu a ciąża


Gość lilijkaa

Rekomendowane odpowiedzi

witam, prosze powiedzcie mi co sadzicie. a mianowicie, po odstawieniu tabletek anty moje ostatnie 3 cykle trwaly 23 dni, dzis jestem w 28 dniu cyklu i miesiaczki nie ma, za to w tym cyklu mam duzo wiecej sluzu, na poczatku byl bardziej wodnisty, pozniej taki bialy budyniowaty i bardzo duzo go. w miedzy czasie mialam tez sluz plodny, baaaardzo rozciagliwy i przezroczysty. 5 dnia cyklu mialam stosunek przerywany i nie do konca jestesmy z mezem pewni czy zdazyl poniewaz to byla noc sylwestrowa i % zrobily swoje.. co sadzicie?? powinnam zrobic test czy za wczesnie jeszcze?? czy raczej cykl bedzie dluzszy juz 4 miesiac po odstawieniu tabletek??

Odnośnik do komentarza

co sadzicie??
> powinnam zrobic test czy za wczesnie jeszcze?? czy raczej
> cykl bedzie dluzszy juz 4 miesiac po odstawieniu tabletek??

Tabletki zaburzają oś podwzgórze-przysadka-jajnik. Po ich odstawieniu może wystąpić, więc rozregulowanie cykli. Musisz troszkę poczekać zanim się to wszystko unormuje.

Jak się ma nieregularne cykle trudno jest to dokładnie wyliczyć dni niepłodne na zasadzie zgadywanki matematycznej:)
Jeżeli ostatni cykl miał trwać 23 dni a ty byłaś w 5 dniu cyklu podczas stosunku to byłaś 1 dzień przed dniem potencjalnie płodnym.
Jeżeli cykl miał trwać 28 dni to dzień sylwestra był dniem niepłodnym.
Jest to niestety troszkę wyliczanka jeżeli Twoje cykle są aktualnie nieregularne .

Dlatego w celu upewnienia wykonaj test ciążowy powinien on wyjść dodatnio po 7 dniach od owulacji czyli około 6 stycznia.
Test taki jednak najlepiej wykonywać w dniu spodziewanej miesiączki w moczu porannym. Wtedy stężenie Beta-HCG jest odpowiednie i powinno wykazać czy jesteś w ciąży.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...