Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe stany podgorączkowe, chrapanie i brak apetytu


Gość gr...or

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem mamą niespełna czteroletniej dziewczynki ,bardzo nie pokoi mnie jej stan zdrowia.
Wszystko zaczęło się na początku grudnia od jak stwierdził lekarz infekcji bakteryjnej i tak moja córka przyjmowała przez 10 dni klabax , w tym czasie miała wysokie gorączki natomiast w ostatnich dniach przyjmowania leku stanęło na stanach podgorączkowych na wizycie kontrolnej lekarz skierował nas do laryngologa ponieważ zauważyłam ,że jedno ucho dość często swędzi ją. Laryngolog skierowała nas do szpitala ponieważ dziecko miało wyrażnie powiększone węzły chłonne, gardło zaczerwienione ale jak stwierdziła nie anginowe ( przez cały czas dziecko miało stany podgorączkowe ponad 37,5) i z tego co wywnioskowałam podejrzewała mononukleoze, w szpitalu po zrobieniu rtg wyszło zapalenie płuc , zapalenie węzłów chłonnych przy szyjkowych . w szpitalu spędziłyśmy cztery doby dostawała w tym czasie kroplówki z pencyliną , i lek rozrzedzający wydzielinę . W zasadzie po drugiej dobie córka już nie miała stanów podgorączkowych i w pierwszą noc w domu spała bez ;chrapania wyglądała zupełnie na zdrową do domu dostałyśmy lek ospen na 7dni niestety już po trzech dniach przyjmowania ospenu stany podgorączkowe znów wróciły jak równię pochrapywanie , jedynie można powiedzieć ,że nie kaszle .. Po 7 dniach przyjmowania ospenu moje dziecko ciągle ma stany podgorączkowe antybiotyk już wybrała i teraz nic nie przyjmuję( tzn.od dwóch dni). Lekarz kazał w razie gdyby coś się działo powtórzyć badanie krwi proszę o poradę bo sama nie wiem co powinnam zrobić

Odnośnik do komentarza

Witam ma...ka,

Uważam, iż powinnaś udać się do lekarza do kontroli.
Skontroluj czy we krwi są podwyższone czynniki zapalne(białko crp), zrób badanie moczu.
Jeżeli dziecko nie skarży się na dodatkowe dolegliwości i wszystko dobrze wyjdzie w badaniach, myślę, że nie powinnaś się przejmować. Nie leczymy wyników tylko pacjenta.
Na pewno jeżeli stan podgorączkowy będzie utrzymywał się jeszcze długi czas-ważne jest wówczas, by córka była pod regularna kontrolą lekarza, by wychwycić ew. rozpoczynający się proces chorobowy.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...