Skocz do zawartości
Forum

Zażywanie jodu w ciąży po operacji tarczycy


Gość ex...em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie o stoosowanie jodu w ciazy. Jestem 5 lat po operacji wyciecia tarczycy, rak tarczycy, jestem pod kontrola lek.endokryn. Do konca zycia musze przyjmowac hormony tarczycy. Obecnie zazywam dawke euthyroxu 125. Planuje ciaze,przyjmuje kwas foliowy. I stad pytanie bo sa rozne zadania. Endokrynolog mowi o zazywaniu jodu w ciazy od okolo 8 tygodnia, natomiast ginekolog znajac moje wyniki mowi zeby juz teraz przed ciaza zazywac preparat z jodem np pregna plus. Chciałam zapytac czy lepiej zazywac juz teraz wit. z jodem czy dopiero w ciazy od 8-10 tygodnia?Dodam,ze w 1szej ciazy płod obumarł, lekarze widzac wyniki badan i badanie płodu , stwierdzili,ze było to niezalezne od nas,bo wszystko w wynikach jest w porzadku,ze takie przypadki zdarzaja sie czesto bez przyczyny. Było to pół roku temu. Z góry serdeczie dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ja bym posłuchała ginekologa, zwłaszcza, że już masz jedno przykre doświadczenie za sobą, mysle ze lepiej jak bedziesz zazywała jod już teraz, wyregulujesz tarczyce tak, zeby wyniki były idealne, i przez cała ciaze musis zbyc pod kontrola ginekologa i endokrynologa, wtedy wszystko bedzie w porzadku. jesli masz zaufanie do swojego ginekologa, to stosuj sie do jego zalecen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...