Skocz do zawartości
Forum

Czerwona wysypka lub zaczerwienienia po mleku modyfikowanym a alergia pokarmowa


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry,
Moja coreczka ma teraz 10 miesiecy i jest karmiona piersia. Ja Caly czas pije mleko i produkty mleczne i mala nigdy nie miala zadnej reakcji. Podaje tez mojej corci owsianke ze sloiczka na sniadanko, w ktorej jest 50% mleka i nic jej nie jest.

Teraz wybieram sie wrocic do pracy i probuje ja przestawic na mleko modyfikowane ale chyba ma na nie alergie. Probowalam:
- Bebilon, ale miala po nim pokrzywke (zaraz po zjedzeniu) na brodzie w miejscu gdzie skora miala kontakt z tym mlekiem. Ta wysypka po 20 minutach znikala.
- HIPP BIO - ta sama reakcja co wyzej,
- Potem, probowalam mleka NAN HA - nie miala po nim zadnej wysypki ale tez prawie w ogole jej nie smakowalo, a jak zjadla to w nocy bardzo plakala.
- Lekarz zalecil mi sprobowac modyfikowanego mleka koziego dla niemowlat -nanny care. Mala ma po nim tylko zaczerwienienia na brodzie , w miejscu gdzie skora miala kontakt z tym mlekiem.ktore tez znikaja po ok 20 minutach. Zauwazylam, ze ma tez taka suchawa skore na pleckach i na policzkach. Czy to jest alergia? jesli tak to na co? co robic w tej sytuacji?

Dodam ze mieszkam w Irlandii i moj lekarz uwaza ze to nie jest problem. A ja czytalam, ze konsekwencje zaniedbania alergii moga byc bardzo powazne i bardzo sie tym martwie.

Prosze o porade.
Pozdrawiam
Magda

Odnośnik do komentarza

Witam,

Skoro takie mleko jej nie służy. Staraj się ją karmić jak najwięcej na cycku i wzbogacić jej dietę o dodatkowe posiłki. Możesz wprowadzić 2 dania m.in jarzynka z gotowanym mięsem(lub rybą 1-2x w tygodniu)+ pół żółtka do tych dwóch dań. Kaszki i kleiki glutenowe i bezglutenowe np. z Nestle. Niewielkie ilości pieczywa, biszkopty i sucharki, także owoce np. jabłko. Dodatkowo przecier i soki owocowe.
Mała powinna spożywać 4-5 posiłków dziennie.
Także myślę, że można na tej bazie coś skomponować i nie dawać jej tego sztucznego mleka:) Proszę jednak pamiętać o profilaktyce witaminą D, ponieważ mleko kobiece nie zawiera odpowiedniej ilości.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość Mnoprst

Moja córcia ma to samo. Nie wiem na jaki konkretnie składnik jest to uczulenie. Po mleku modyfikowanym- pokrzywka, po niektórych jogurtach też ( DLACZEGO NIEKTÓRYCH? A NIE PO WSZYSTKICH MLECZNYCH PRZETWORACH?) nawet na białko w jajku

Odnośnik do komentarza

A może to alergia na składniki mleka w proszku. Najprostsze mleka modyfikowane je mają, niektóre jogurty i obowiązkowo deserki i serki dla dzieci. Moja córka też bardzo silnie zareagowała na bebiko, pokrzywka całego ciała, duszność. Uczula nawet pocałunek brata, który wcześniej jadł serek danio. A jak przeoczyłam całus po śmietanie, czystej bez mleka w proszku to ok, śladu nie było..Karmię piersią i piję mleko do kawy, jogurt czysty, jem ser żółty rzadziej biały.
I jest ok. Postaram się karmić jak najdłużej..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...