Skocz do zawartości
Forum

Czy masturbacja wpływa na płodność?


Gość da...ia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat i od mniej wiecej 4 lat sie masturbuje. Kiedys robilem to bardzo czesto a teraz staram sie ograniczac dąrząc do tego aby całkowicie zapzestac masturbacji. Chciałem zapytac czy masturbacja w tak mlodym wieku wplynie na moja płodność i czy wiąża sie z tym jakies konsekwencje

Odnośnik do komentarza

Masturbacja nie wpływa na płodność mężczyzny. To przesąd i zabobon, który ma na celu odstraszanie młodych chłopców przed onanizowaniem się. Masturbacja jednak niesie za sobą pewne problemy, jeśli robisz to zbyt często, to może ona stać się w przyszłości substytutem pożycia seksualnego. Inną konsekwencją jest to, że jeśli przyzwyczajasz organizm do konkretnego rodzaju bodźca to możesz miec w przyszłości problemy z zaspokojeniem partnerki i szybkim wytryskiem. Dlatego też bardzo dobrze robisz ograniczając ją do minimum.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

A Tu się nie zgodze z poprzedniczką... częste masturbacja tak samo jak zbyt częste stosunki znacząco obniżaja jakość spermy, co ma przełożenie jeśli chodzi o płodność. Pary starające się o dziecko nie moga przeciez co chwile się kochac, tylko najlepiej w opdstępach kilkudniowych, szczególnie zaś najlepiej wtedy poczekac kilka dni i próbowac dzień przed/w trakcie/zaraz po owulacji.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Sam proces masturbacji nie wpływa na Twoją płodność, jeżeli robisz to z umiarem.
Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu higieny. Przed masturbacją dokładnie umyj ręce, ponieważ wszelka manipulacja w obrębie cewki moczowej(masturbacja) oraz brak higieny osobistej może przyczynić się do wstępującego zakażenia układu moczowego, na każdym odcinku. Proces zapalny czasami może przebiegać bezobjawowo, przewlekle szerząc się wstępująco poprzez moczowody na miedniczki nerkowe a następnie na nerki, powodując w dalszej konsekwencji inne patologie.
Czasami stan zapalny może także szerzyć się na inne układy w tym na gruczoł prostaty, najądrza, jądra-i być przyczyną niepłodności.
Musisz także pamiętać, że również stosunki płciowe zwiększają ryzyko powyższych objawów.
Także jeżeli stosujesz higieniczny tryb życia oraz robisz wszystko z umiarem nie powinno być żadnych problemów, inaczej ok. 90% facetów(jak podają statystyki), którzy masturbują się okresowo byłaby niepłodna;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Nie ma znaczenia.
Mam 43 lata. Onanizuję się od zawsze. (przed stosunkiem, po stosunku). Mam trójkę dzieci. Ostatnio robiłem badania nasienia. Po dwóch dniach abstynęcji: 163 mln pkemników, 73proc żywych i takie tam (żadnych zastrzeżeń). W labolatorium poewiedzieli, że nie jeden dwudziestolatek może pozazdrościć.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...