Skocz do zawartości
Forum

Możliwość zajścia w ciążę po podwiązaniu jajników


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!! Mam teraz 35 lat 6 lat temu urodziłam 3 dziecko przez CC i miałam zrobione podwiązanie jajników do tej pory nie miałam żadnych problemow miesiączki miałam nie regularnie ale ten problem w moim przypadku trwał od samego początku lecz nie o tym chciałam pisać zastanawiam się czy po takim zabiegu można zajść w ciąże ponieważ od 38 dni nie mam miesiączki i strasznie się boje pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na jaka kol wiek informacje

Odnośnik do komentarza
Gość Gwieździsta

wiesz jak to z matka naturą jest, czasami jej nie pokonasz. Z tego co wiem to w pierwszym roku w ciążę zachodzi 1 na 100 kobiet po 10 latach od zabiegu 2 na 100 kobiet. Tak więc radze udać się do ginekologa, bo ryzyko jest a na dodatek to może być ciąża pozamaciczna więc tym bardziej musisz udać się do lekarza

Odnośnik do komentarza

Witam,

Wskaźnik Pearla w przypadku podwiązania jajowodów wynosi 0,5- tzn. mniej niż jedna kobieta na 100 zajdzie w ciąże w ciągu roku. Czasami zdarza się, że jajowody udrożniają się samoistnie, są to jednak rzadkie przypadki.

Jeżeli nie masz miesiączki to zrób sobie test ciążowy-w moczu porannym. Jeżeli wyjdzie dodatni udaj się do ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam,

Badania najczęściej przeprowadzane są na większej liczbie pacjentów. Aby badanie było wiarygodne musi być grupa-najlepiej około 1000 kobiet. Wskaźnik Pearla przelicza się na 100 kobiet. Pewnie z pośród grupy 1000 kobiet, w ciągu roku zaszło 50, dlatego wskaźnik Pearla wyszedł 0,5-prosta matematyka;)
Należy dodać, że z każdym rokiem od tego zabiegu-wskaźnik zwiększa się.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...